Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt Red nowym wydawcą Drake Hollow z 2020 roku

Nietypowa rola.

CD Projekt Red od kilku dni figuruje na Steamie jako wydawca gry Drake Hollow z 2020 roku, opowiadającej o przygodach w świecie pełnym gadających warzyw.

Skąd taka rola polskiej firmy? Rozwiązanie zagadki nie jest szczególnie skomplikowane - twórcy produkcji to studio The Molasses Flood, przejęte przez CDP w październiku 2021 roku. Najwyraźniej zakończono współpracę z dotychczasowym dystrybutorem - Curve Digital - stąd nowe obowiązki.

Przedstawicielka CD Projektu komentuje w oświadczeniu dla serwisu PolskiGamedev, że posunięcie było „naturalne”, ale nie wyjaśniono, czy podobnie będzie w przypadku innej gry wspomnianego studia, The Flame in the Flood. Tutaj jako wydawca nadal figuruje właśnie The Molasses Flood.

Firmę założyli w 2014 roku weterani branży, z doświadczeniem zbieranym między innymi przy Bioshock, Halo, Guitar Hero i Rock Band. Podmiot tworzy obecnie własny projekt na bazie jednej z licencji polskiej firmy, a więc mowa zapewne o Wiedźminie lub Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze