Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt Red ma 20 lat. Twórcy Wiedźmina 3 zapraszają do wspólnego świętowania

Okrągła rocznica.

Dzisiaj, 1 lipca, mija 20 lat od założenia CD Projekt Red - należącego do polskiego CD Projektu studia, które w dorobku ma serię Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077.

Deweloperzy zapraszają do wspólnego świętowania okrągłych urodzin. Uruchomiono rocznicową stronę z ciekawostkami, a fani mogą również dzielić się wspomnieniami związanymi z ekipa. W planach są jeszcze okolicznościowe streamy i wyzwania.

- Zaczynając CD Projekt Red, nie wiedzieliśmy, co można, a czego nie można w branży gier wideo. Byliśmy buntownikami, wszystkiego musieliśmy nauczyć się sami. To stało się częścią naszego DNA i dało nam swobodę w podejściu do tworzenia naszych gier. Dzięki temu mają one swój unikalny charakter - mówi Adam Badowski, szef studia.

- I to niezmiennie od dwudziestu lat, które były dla nas nad wyraz owocne i pełne niespodzianek. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi z naszych osiągnięć i faktu, że nieustannie możemy liczyć na wsparcie naszej społeczności. Dzięki temu z optymizmem i radością wchodzimy w kolejne lata naszej działalności - dodaje.

CD Projekt Red działa już od dwóch dekad

W ciągu dwóch dekad studio przygotowało cztery duże produkcje, spośród których najbardziej znanymi są Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077. Zespół ma na koncie także mniejsze projekty - sieciową i fabularną wersję karcianki Gwint.

CD Projekt Red aktualnie pracuje nad dużym fabularnym rozszerzeniem do wspomnianego Cyberpunk 2077 oraz nową grą w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Drugi z tytułów powstaje na silniku Unreal Engine 5.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze