Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt ponownie o Unreal Engine 5: otwiera przed nami nowy rozdział

Twórcy Wiedźmina 4 o zmianie silnika.

W trakcie wczorajszego pokazu Unreal Engine 5 wyemitowano wideo, w którym o silniku wypowiedzieli się deweloperzy z CD Projekt Red.

Przypomnijmy, że polska firma zdecydowała się porzucić własną technologię na rzecz rozwiązania Epic Games. System zostanie wykorzystany do przygotowania kolejnej odsłony serii Wiedźmin.

- To otwiera przed nami nowy rozdział, w którym chcemy zobaczyć, jak nasze doświadczenie w tworzeniu gier z otwartym światem połączy się z mocą silnika od Epica – przekonuje Paweł Zawodny, który w rodzimym studiu zajmuje się kwestiami technologicznymi.

Natomiast reżyser projektu nazywanego roboczo przez fanów i media Wiedźminem 4 – Jason Slama – uważa, że Unreal Engine 5 pomoże w rozwiązaniu problemów, jakie pojawiają się w pracach nad tytułami typu open world.

- Liczba rzeczy, które mogą pójść źle, lub scenariuszy, jakie należy wziąć pod uwagę, jest znacznie większa niż w liniowych grach. Gracze mogą pójść w jakimkolwiek kierunku, realizować zadania w dowolnej kolejności, co oznacza, że potrzebujemy naprawdę stabilnego środowiska, w którym można wprowadzać zmiany z pewnością, że nie popsują czegoś w 1600 innych miejscach – tłumaczy.

Slama dodaje, że CD Projekt Red zwróciło uwagę na Unreal Engine 5 po jednej z ubiegłorocznych prezentacji, gdy pokazano sekwencję w lokacji stylizowanej na średniowiecze. Deweloper żartuje, że Epic Games w ten sposób chciało zachęcić twórców Wiedźmina do współpracy.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze