Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt otwiera oddział w Krakowie? „Nie komentujemy plotek”

Digital rumors.

W trakcie panelu dyskusyjnego „Przyszłość polskiego gamedevu”, odbywającego się w ramach konferencji Digital Dragons, Mirosław Dymek, szef studia Reality Pump zasugerował, że CD Projekt otwiera oddział w Krakowie.

W odpowiedzi na pytanie, czy polscy deweloperzy mają trudność w pozyskiwaniu dobrych pracowników, którzy mogą wyjeżdżać do pracy w zagranicznych studiach, Mirosław Dymek odpowiedział:

- Chwilowo ucieczka kadr następuje do CDP-u, bo otwiera nowe studio w Krakowie.

Poprosiliśmy CD Projekt o komentarz.

„Zawsze staramy się wypowiadać wyłącznie na temat faktów, a plotek nie komentujemy - mówi Agnieszka Szostak, z biura prasowego studia CD Projektu.

„Nie komentujemy plotek” - napisał także na forum spółki Adam Kiciński, prezes notowanej na warszawskiej giełdzie spółki.

W marcu informowaliśmy o planach strategicznych CD Projektu na najbliższe lata. Oprócz Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077, firma zapowiedziała także trzy „mniejsze” gry, które ukażą się w latach 2014-2016.

Nie jest więc wykluczone, że w związku z tymi planami, CD Projekt zdecydował się na rozbudowanie pionu produkcyjnego poza Warszawą.

Konferencja Digital Dragons odbyła się w miniony weekend właśnie w Krakowie. Tu mieści się także siedziba Reality Pump - studio stworzyło m.in. serię strategii czasu rzeczywistego Earth 2140 oraz Two Worlds i Two Worlds 2.

Relacja wideo z panelu dyskusyjnego na kanale Polygamii.

Wiedźmin 3
O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze