Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt odbiera licencję Szkole Wiedźminów. W tle pojawia się Ordo Iuris

Polskie studio zrywa współpracę z organizatorem.

Szkoła Wiedźminów to cyklicznie wydarzenie typu LARP, które pozwalało uczestnikom wcielić się w bohaterów ze świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Impreza wykorzystywała licencję serii Wiedźmin od CD Projektu, ale polskie studio postanowiło zerwać współpracę z organizatorem.

O sprawie piszą nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera. W lutym media odkryły, że żona jednego z właścicieli 5 Żywiołów - agencji odpowiedzialnej za powstanie wspomnianego eventu - jest powiązana z fundacją Ordo Iuris, co spotkało się z krytyką ze strony internautów.

Doniesienia dziennikarzy potwierdzili organizatorzy Szkoły Wiedźminów. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku zaznaczyli jednak, że kobieta pracowała przy wydarzeniu jedynie w latach 2017-2019, zajmując się kwestiami prawnymi. Przyznali jednocześnie, że była związana z Ordo Iuris, dla którego przygotowała analizę prawną, dotyczącą obowiązku szczepień i projekt ustawy zakazującej aborcję.

W opublikowanym kilka dni temu komunikacie agencja przekonuje, że skontaktowała się z CD Projektem, by wytłumaczyć sprawę, ale w reakcji polskie studio miało - podobno bez wyjaśnienia - zerwać współpracę i zabrać licencję, co jest równoznaczne z końcem Szkoły Wiedźminów.

W lutym zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z organizatorami Szkoły Wiedźminów, a właśnie dobiegł końca trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Ta kooperacja dotyczyła tylko samego LARP-u i powiązanych z nim gadżetów” - tłumaczą rodzimi deweloperzy w oświadczeniu przesłanym brytyjskiemu Eurogamerowi.

Agencja 5 Żywiołów już ogłosiła, że pracuje nad duchowym następcą Szkoły Wiedźminów. Nowe wydarzenie będzie rozgrywało się w autorskim uniwersum.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze