Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt najdroższy w historii - ponad 300 zł za akcję

Rekordowa wycena polskiej firmy.

Cena akcji grupy CD Projekt na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przekroczyła dzisiaj barierę 300 zł - to najwyższy wynik w historii spółki.

Od momentu otwarcia dzisiejszej sesji wartość udziałów polskiej firmy stopniowo rosła. W szczytowym momencie - na zakończenie dnia - inwestorzy musieli zapłacić aż 305 zł za sztukę.

Tym samym rynek wycenia obecnie wartość całego CD Projektu na 29,3 mld złotych. To piąty wynik na GPW - wyżej od warszawskiej spółki kapitalizowany jest bank PKO BP (45 mld zł), PZU (40 mld zł) oraz PKN Orlen (31 mld zł) oraz Santander (również 31 mld zł).

Inwestorzy pokładają nadzieję w Cyberpunk 2077

Zaznaczyć należy, że wcześniejszym rekordem CD Projektu był poziom 291,80 zł, który udało się osiągnąć 14 stycznia. Wówczas jednak poinformowano o opóźnieniu Cyberpunk 2077, co spotkało się z negatywną reakcją giełdy: cena akcji spadła do 243 zł.

Branżowi analitycy uspokajali jednak, że znaczna obniżka wartości udziałów nie jest niczym nadzwyczajnym. Wyjaśniali, że przesuwanie terminów debiutów jest normalnym zjawiskiem, które nie zmieni długoterminowej oceny spółki.

Serwis Bankier zwraca uwagę, że od wspomnianego „dołka” udziały podrożały łącznie o 24 procent - w czasie pół miesiąca.

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za wspomniane Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: Bankier.pl

Następnie: Sony uruchomiło stronę internetową PS5, ale nie jest "jeszcze gotowe" na pokaz konsoli

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze