Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt i platforma GOG rezygnują ze sprzedaży gier w Rosji

A także na Białorusi.

CD Projekt poinformował, że w obliczu agresji Rosji i Białorusi na Ukrainę wstrzymuje sprzedaż gier w obu krajach.

Polska firma wraz z partnerami pracuje nad wycofaniem cyfrowych i pudełkowych wersji swoich produkcji ze wspomnianych rynków. To oznacza, że ze sklepów znikną między innymi Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077.

Na podobny krok zdecydował się GOG. Należący do CD Projektu sklep wstrzymuje sprzedaż wszystkich tytułów dostępnych za pośrednictwem platformy w Rosji i Białorusi.

Cała grupa CD Projekt solidaryzuje się z narodem Ukrainy. Mimo że nie jesteśmy bytem politycznym, który mógłby bezpośrednio wpływać na sprawy państwowe i nie chcemy takim być, wierzymy, że komercyjne podmioty, kiedy są zjednoczone, mają moc inspirowania globalnych zmian w sercach i umysłach zwykłych ludzi” - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Wiemy, że ta decyzja odbije się na graczach z Rosji i Białorusi, którzy nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, ale wierzymy, że to działanie jeszcze bardziej zmobilizuje światową społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w samym centrum Europy” - podkreślają.

Do naszych braci i sióstr walczących o swoją ojczyznę - bądźcie silni! Chwała Ukrainie!” - podsumowują.

Według szacunków polskiej firmy, w ubiegłym roku udział Rosji i Białorusi w przychodach ze sprzedaży gier CD Projekt Red i produkcji oferowanych w GOG wyniósł odpowiednio 5,4 procent i 3,7 procent.

Dzisiaj o wycofaniu tytułów z Rosji i Białorusi poinformowało także krakowskie studio Bloober Team, które w dorobku ma między innymi The Medium i serię Layers of Fear.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze