Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt chce produkować więcej gier równolegle

Docelowo cztery zespoły.

Prezes CD Projektu - Adam Kiciński - przyznał w ostatnim wywiadzie, że jego firma chce produkować więcej gier równolegle, tworząc docelowo nawet cztery zespoły deweloperskie.

Tak będzie za kilka lat wyglądała siedziba CD Projektu

Dwie grupy mają zajmować się „dużymi” grami, a dwie kolejne - mniejszymi pozycjami, takimi jak The Witcher Battle Arena. Co więcej, przyszłość tej ostatniej gry jest raczej mało optymistyczna.

- Budujemy pod to struktury - mówił Kiciński o strategii większej liczby zespołów, w rozmowie z agencją prasową ISBnews. - Nadal będziemy inwestować w segment mobilny. Marka The Witcher Battle Arena przechodzi powoli do historii, ale na Arenie zbudowaliśmy kompetencje i zespół, który się rozrasta i cały czas intensywnie pracuje.

Menedżer wypowiadał się także na temat wyników sprzedaży dodatku Serca z Kamienia do Wiedźmina 3. Te są podobno w „optymistycznym scenariuszu” i „spełniają oczekiwania”.

Potwierdzono również pierwsze sześć miesięcy przyszłego roku jako docelowy okres premiery kolejnego, większego rozszerzenia - Krew i Wino.

- Będzie on dwa razy większy od pierwszego i znacznie bardziej rozbudowany. Liczymy też, że będzie cieszył się jeszcze większą popularnością niż pierwszy dodatek. Mamy ponadto pomysły, jak skutecznie sprzedawać nasze produkty w całym 2016 roku - mówił Kiciński.

Na marzec przyszłego roku zaplanowano też publikację strategii firmy na przyszłe lata. Jak zapewniał menedżer, pozycja CD Projektu jest teraz całkiem inna niż jeszcze kilka lat temu.

- Teraz skupia się na nas międzynarodowa uwaga. To, jak będziemy prezentować nasze plany musi być super przemyślane, tak żeby nie zaburzało strategii promocyjnych naszych przyszłych tytułów - dodał.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze