Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Castlevania: Lords of Shadow 2 zadebiutuje zimą; nowy trailer z fragmentami gry

„Swobodna eksploracja.”
Castlevania: Lords of Shadow 2 - nowy zwiastun z fragmentami gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 trafi na PS3, Xboksa 360 i PC „zimą” - wynika z opublikowanego przez Konami zwiastuna. Gra może więc ukazać się jeszcze w 2013 roku lub na początku 2014.

Kontynuacja Lords of Shadow rozpocznie się niemal natychmiast po wydarzeniach z epilogu poprzedniej odsłony, kiedy rozstaliśmy się z Drakulą nękanym świadomością własnej nieśmiertelności.

Enric Alvares, dyrektor produkcji studia MercurySteam, powiedział, że silnik gry został dopracowany tak, by umożliwić swobodną eksplorację bez przerw na ekrany ładowania.

- Chcieliśmy, by świat rozrastał się organicznie, a nie tylko od poziomu do poziomu. W Lords of Shadow 2 będziecie w stanie zwiedzać dowolnie wszystkie tereny bez żadnych ekranów ładowania i z poczuciem naturalności tego świata - stwierdził deweloper.

Zyskamy również możliwość dowolnego operowania kamerą w zakresie 360 stopni, co jest istotną zmianą w stosunku do pierwszej części serii. Poinformowano jednak, że będzie można też aktywować znaną z oryginału „filmową” kamerę, jeżeli nie przypadnie nam do gustu nowy system.

Drakula, czy też Gabriel Belmont, dostanie do dyspozycji trzy nowe bronie. Będą to Krwawy Bicz, Miecz Pustki i Szpony Chaosu - te ostatnie okażą się niezbędne do niszczenia pancerzy przeciwników. Magię zastąpi funkcja Krwi Drakuli, która zwiększy siłę bohatera.

Komentarze