Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions - mnóstwo gameplayu i zasady rozgrywki

Piłka nożna w wydaniu arcade.

W sieci pojawiły się pierwsze fragmenty rozgrywki z Captain Tsubasa: Rise of New Champions, czyli gry sportowej, inspirowanej tytułową mangą i anime. Dziennikarze, którzy mieli okazję przetestować produkcję, opisali też szczegóły rozgrywki.

Zasady meczu są oczywiście tradycyjne, ale gra nie ma nic wspólnego z realistycznym przedstawieniem piłki nożnej. Liczy się drybling, specjalne podania czy popisowe strzały, przypisane do konkretnych zawodników. Wykonując taki atak, gra wyświetla na krótko animację ze zbliżeniem, przypominającym scenę z serialu.

Każdy piłkarz na boisku ma nad głową pasek obrazujący energię. Tzw. staminy używamy nie tylko do sprintu, ale też wykonywania wspomnianych już specjalnych ruchów. Jeżeli pod bramką przeciwnika gracz dysponuje odpowiednią ilością energii, może łatwo wypracować sobie lepszą pozycję do strzelenia gola.

Futbolówka wpadnie do siatki tylko wtedy, kiedy bramkarz straci energię. Może się to stać albo przez częste obrony, albo próbę złapania piłki ze specjalnego ataku.

Zawodnik przy piłce porusza się dość wolno i jest łatwym celem, dlatego drybling jest konieczny. Oponentów można ominąć nie tylko przyciskiem dedykowanym specjalnym sztuczkom, ale też sprytnym używaniem sprintu czy nagłą zmianą kierunku biegu. Piłka jest „przyklejona” do aktualnego posiadacza i skręca razem z nim.

Dziennikarz VG247 zaznacza, że znacznie łatwiej pokonać duży dystans boiska jednym zawodnikiem, niż dotrzeć pod bramkę oponenta serią podań.

Gra zaoferuje kilka trybów, w tym fabularny. Podczas przygody wcielimy się w Tsubasę, ale zobaczymy też innych bohaterów z anime. Nie zabraknie też multiplayera, w którym zmierzy się do czterech osób (dwóch kontra dwóch).

Na chwilę obecną ujawniono dwie drużyny - zespół Tsubasy oraz grupę rywali z innej szkoły. Składy można personalizować.

Miłośnicy serii FIFA czy PES będą rzekomo zaznajomieni z fundamentalnymi zasadami rozgrywki. Rise of New Champions również wymaga precyzji i refleksu.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions trafi na PC, PS4 i Switch w 2020 roku.

Następnie: Wiedźmin - serialowi Jaskier i Yennefer próbują polskie "eliksiry"

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły