Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom szuka testerów nowego Resident Evil. Ósmej części czy remake'u trzeciej?

Inicjatywa dla fanów z Japonii.

Firma Capcom rozsyła do japońskich fanów Resident Evil wiadomość, w której zaprasza zainteresowane osoby do testów nowej, niezapowiedzianej dotąd gry z serii.

Tak zwani ambasadorzy marki, czyli miłośnicy cyklu z Kraju Kwitnącej Wiśni, otrzymali e-mail, w którym wydawca informuje o poszukiwaniach testerów. Gracze mieliby zapoznać się z projektem, nad którym trwają obecnie prace.

W wiadomości przedstawiciele Capcomu podkreślili, że wydawca jest „zainteresowany” wykorzystaniem uwag i opinii fanów w dalszej produkcji rozwijanego tytułu. Sesje testowe odbędą się w dniach 8-9 września w Tokio.

Ostatnią wydaną odsłoną serii jest remake Resident Evil 2

Warto zaznaczyć, że na razie nie jest jasne, jaką dokładnie grę mieliby sprawdzić wybrani fani serii survival horrorów. Niewykluczone, że tajemniczą pozycją jest Resident Evil 8 lub remake trzeciej odsłony cyklu.

Bardziej prawdopodobnym jest jednak, że chodzi o drugi z wymienionych projektów. Według nieoficjalnych doniesień sprzed kilku miesięcy, Capcom pracuje nad obiema produkcjami, ale ósma część ukaże się ponoć dopiero na PS5 i następcy Xbox One.

Ósma część ponoć porzuci kamerę FPP (screen z Resident Evil 7)

Niepotwierdzone informacje wskazują, że najpierw zadebiutuje odświeżona wersja Resident Evil 3. Remake tytułu rzekomo „może nie być tym, czego się spodziewamy”, a gra podobno pojawi się „wcześniej, niż można się spodziewać”.

Źródło: Biohaze

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze