Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 z mapą w Polsce - Wilczy Szaniec

Ujawniono DLC The Resistance.

Activision potwierdziło oficjalnie, że pierwsze DLC do strzelanki Call of Duty: WW2 nosi tytuł The Resistance. Wśród trzech wprowadzanych map znajdzie się jedna w Polsce - na Mazurach.

Rozszerzenie zwiastowano już w październiku, ujawniając nazwę w jednym z materiałów wideo. Jak w wielu poprzednich odsłonach serii, będzie pierwszym z czterech pakietów, które łącznie trafią do gry.

Mazurska mapa - Valkyrie - umieszczona jest nie tyle w Polsce, ale jeszcze w Prusach Wschodnich (dzisiaj nieopodal Kętrzyna). Lokacja inspirowana jest Wilczym Szańcem, główną kwaterą Adolfa Hitlera w latach 1941-1944.

Jeśli o rozgrywce w Call of Duty: WW2 mowa, mapa jest średniej wielkości, z akcją koncentrującą się na środkowej alejce, otoczonej wieloma pozycjami strzeleckimi.

Screen nie zdradza zbyt wiele

Dwie pozostałe lokacje w The Resistance to Anthropoid w Pradze, inspirowana zamachem na Reinharda Heydricha w maju 1942 roku (kryptonim Operacja Anthropoid). Układ jest podobny, jak w Polsce - centralne przejście z mostem i flankujące budynki.

Jest też Occupation, czyli odświeżona wersja dobrze znanego Resistance z Call of Duty: Modern Warfare 3. Tym razem walczymy na wąskich uliczkach okupowanego Paryża.

Poza mapami otrzymamy także kolejną atrakcję w trybie Wojny - Operation Intercept. Celem po stronie Aliantów jest uwolnienie powstańców z pociągu, zniszczenie sprzętu służącego do łączności, a następnie unieruchomienie samej lokomotywy.

Do tego oczywiście kolejny rozdział kampanii Nazi Zombies w kooperacji. Gracze trafią na zamgloną wyspę na północ od Niemczech.

The Resistance zadebiutuje już 30 stycznia, najpierw na PS4. Zgodnie z tradycją, posiadacze PC i Xbox One poczekają nieco dłużej - zapewne miesiąc.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze