Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 otrzymało ważną aktualizację

Mnóstwo zmian i nowości.

Studio Sledgehammer Games opublikowało ważną aktualizację dla Call of Duty: WW2, wprowadzając szereg istotnych zmian i nowości do popularnej strzelanki.

Patch, dostępny razem z rozpoczęciem wydarzenia specjalnego The Resistance, dodaje kolejne bronie i tryby, odświeża interfejs i ekrany menu oraz - co chyba najważniejsze - modyfikuje balans rozgrywki.

Mała, ale ważna zmiana

Zaczynając od interfejsu, deweloperzy przetasowali kafelki tak, by Sztab nie był już domyślną opcją. Zamiast tego możemy błyskawicznie przejść do wyszukiwania meczu, o co gracze dopominali się od dnia premiery w ubiegłym roku, narzekając na przypadkowe aktywowanie społecznościowego centrum na plaży w Normandii.

Mile widziana jest także zmiana dźwiękowa w trybie Wojny. Fani produkcji na pewno dobrze znają nieco zbyt entuzjastycznego narratora, głośno i często komentującego poczynania na polu bitwy. Teraz Sledgehammer nieco stonowało jego nastrój. Wyciszono także odgłosy kroków.

Jeśli o modyfikacjach balansu mowa, to oficjalna lista wymienia między innymi usunięcie „oszołomienia po wybuchach powodowanych przez kolegów z drużyny”. Rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ efekt wizualny i trzęsący się ekran pozostały, ale eksplozje nie wpływają teraz negatywnie na poruszanie się, o co także prosili gracze.

Kolejną często wymienianą prośbą było przyśpieszenie regeneracji zdrowia. Lista zmian zapewnia, że zajęto się tym elementem, lecz wygląda na to, że faktycznie nic się nie zmieniło. Gracze przeprowadzili dokładne testy (jak w materiale wideo poniżej) i czekają na komentarz ze strony Sledgehammer.

Poza tym problemem aktualizacja została przyjęta bardzo ciepło przez społeczność Call of Duty: WW2, powoli dochodzącą do siebie po ubiegłorocznych problemach technicznych.

Pomaga także samo wydarzenie specjalne The Resistance, trwającego do 27 lutego. Jak informowaliśmy w sobotę, oferuje nowy ekwipunek - między innymi nóż taktyczny i pistolet SAP. Gracze mogą też zakłócić mapę wrogów.

Wprowadzone ugrupowanie - Dywizja - o prostej nazwie Ruch Oporu bazuje na ruchach oporu z kilku państw, w tym polskim. Dostrzec można na przykład symbol Polski Walczącej oraz inne nadwiślańskie barwy narodowe.

Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza znany z Call of Duty: Modern Warfare Remastered wariant Polowanie na rekwizyty - gracze z jednej drużyny przebierają się za przedmioty codziennego użytku, a członkowie drugiej próbują ich wyśledzić i zniszczyć.

Wydarzenie organizowane jest w związku ze zbliżającym się debiutem The Resistance - pierwszego DLC do Call of Duty: WW2. Dodatek na PS4 ukaże się 30 stycznia, a na pozostałych platformach pojawi się w późniejszym terminie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze