Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - misja: Wzgórze 493

Ryzykowna ofensywa.

Po scence wprowadzającej waszym pierwszym celem jest dotarcie do oddziału Piersona. Atakujecie wrogów zmierzając jednocześnie pod górę. Regularnie uzupełniaj amunicję i korzystaj z granatów. Eliminuj wychylających się zza drzew wrogów.

Najlepiej na początku ustaw się za skałami, tak, żebyś ledwo wystawał - używając karabinu Garand pozbądź się przeciwników strzelających z daleka z broni automatycznej. Będzie łatwiej przeć do przodu. Trzymaj się lewej strony obszaru i podążaj pod górę.


Heroiczny czyn #13. Podczas zmierzania na wzgórze trafisz na rannego - rzuć granaty dymne, by zapewnić sobie osłonę i przeciągnij żołnierza za skałę.


Inżynier i artyleria

Po dotarciu na górę spotkacie Piersona i jego ludzi. Następnym zadaniem będzie eskortowanie inżyniera, który musi podłożyć ładunek pod bunkier na szczycie. Musisz zapewnić mu wsparcie.

Wbrew pozorom, zadanie jest proste. Wystarczy, że użyjesz granatów dymnych. Gdy wybuchną, daj znać inżynierowi, że może zmienić pozycję. Niestety po dwóch takich poleceniach zaczną was dodatkowo atakować wrogowie - poza tym z CKM-em w bunkrze. Wróć do sojusznika, by uzupełnić zapas granatów. Eliminuj przeciwników, którzy strzelają do ciebie i dalej używaj dymnych granatów, by pomagać inżynierowi.

Po wysadzeniu bunkra idź do środka. Po scence uzupełnij amunicję i otwórz oznaczone drzwi. W okopach pokonaj przeciwników - uważaj, bo niektórzy są nad okopami. Po walce podejdź do pierwszego działa artyleryjskiego, by wysadzić je w powietrze. Następnie ruszaj w stronę kolejnego bunkra. Wyjdzie z niego wróg z miotaczem, więc pokonaj go strzałami w głowę z daleka.

Podejdź dalej i zabierz porzucony przez wroga miotacz. Użyj go, by oczyścić bunkier. Przejdziecie przez budynek dalej - tutaj także musicie pokonać wszystkich przeciwników. Na początku używaj miotacza, potem zbierz inną broń. Koniecznie uzupełnij też zapas granatów (najważniejsze będą dymne). Dopiero po odpowiednim przygotowaniu się, uleczeniu (pobierz też apteczki) idź do wskazanego działa i wysadź je.


Heroiczny czyn #14. Po wysadzeniu drugiego działa musisz ocalić sojusznika w bunkrze z tyłu obszaru.Po wybuchu zacznie się zmasowany atak wroga. Na początku staraj się jak najszybciej eliminować duże grupy przeciwników - używaj granatów i karabinów, by atakować z daleka. Poproś Piersona o podświetlenie sylwetek Niemców, by łatwo ich dostrzegać.

Za moment pojawi się jednak czołg, który musisz zniszczyć - w sumie dwukrotnie musisz wspiąć się na pojazd od tyłu, by użyć termitu. Żeby tego dokonać, nie obędzie się bez granatów dymnych. Rzuć je tak, by zasłonić czołg przed resztą wrogów, a uda ci się wspiąć na górę.

Po zniszczeniu czołgu musisz wykonać jedną czynność i wcisnąć odpowiedni przycisk, by pokonać wroga. Następnie, po scence, musisz strzelać do wrogów z rewolweru. Później misja się zakończy.

O autorze
Komentarze