Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - misja: Przypadkowe ofiary

Czołg, hotel i cywile.

Misja rozpoczyna się na placu w mieście, gdzie żołnierze amerykańscy stopniowo tracą przewagę. Musicie wytrzymać kolejne próby ataków wroga i poczekać, aż nadjedzie wsparcie - najpierw jednak trzeba to wsparcie wezwać. Pobiegnij więc prosto do oznaczonego ikoną telefonu polowego i użyj go.

W ten sposób przeniesiesz się do innego obszaru i przejmiesz kontrolę nad jednym z czołgów. Jedź za Shermanem przed tobą. Za pierwszym zakrętem w budynku na końcu ulicy pojawią się pierwsi przeciwnicy. Możesz strzelać z działa albo z karabinu.

Za kolejnym zakrętem grupa wrogów będzie na ulicy w oddali, a później także w budynkach. Tacy żołnierze nie stanowią w praktyce żadnego wyzwania. Po prostu jedź za towarzyszem, który w końcu mocno cię wyprzedzi i zostanie zniszczony przez czołg przeciwnika.


Panzer i Tygrys

Musisz stawić czoła Panzerowi, ale nie możesz po prostu pojechać prosto w jego kierunku. Manewruj między ruinami, by strzelić do wrogiego pojazdu z boku lub od tyłu - w ten sposób się go pozbędziesz. Sherman jest nieco szybszy i bardziej zwrotny niż Panzer IV, więc musisz to wykorzystać.

Po zniszczeniu czołgu jedź w oznaczonym kierunku, a gdy zaczniesz wjeżdżać pod górę z gruzów, pojawi się czołg Tygrys. Jak najszybciej wycofaj się i uciekaj za fragmenty zrujnowanych budynków, by nie dać się trafić. Tygrys jest o wiele bardziej wytrzymały i potężny.

Ponownie musisz manewrować po całym obszarze tak, by okrążać wrogi pojazd i strzelać w niego od tyłu (na Tygrysa nawet strzały z boku są średnio skuteczne). Zadanie utrudni jeszcze jeden Panzer, który dołączy do walki. Na szczęście niemieckie czołgi nie ruszają się zbyt szybko.

Kiedy zniszczysz obydwa pojazdy wroga, ruszaj ponownie w stronę celu. Teraz bezproblemowo wjedziesz już pod górę. Pokonuj wrogów po drodze i jedź do oznaczonego miejsca. Tutaj musisz tylko pozbyć się wszystkich wrogów na placu.

Strzelaj też szybko do wrogów w budynku za placem - szczególnie tych z wyrzutniami rakiet, którzy mogą ci zaszkodzić. Kiedy oczyścisz okolicę z Niemców, przejmiesz kontrolę nad głównym bohaterem.


Droga do hotelu i cywile

Teraz po prostu idź z towarzyszami do celu. Ruszacie, by zabezpieczyć budynek hotelu. Na długiej ulicy chowajcie się za wrakami, by unikać ognia CKM-u. Dalej musicie przejść przez budynek, ale najpierw trzeba oczyścić go z przeciwników.


Heroiczny czyn #9. Zanim wejdziesz do pierwszej kamienicy, zaciągnij rannego żołnierza za osłonę.


Po pokonaniu wrogów w środku chwyć bazookę, by zniszczyć ścianę we wskazanym miejscu. Wyjdźcie do alejki, szybko pokonując wrogów. Za zakrętem będą kolejni. Potem w oznaczonym miejscu chwycisz za lornetkę - przyjrzyj się hotelowi. Następnie idźcie do drugiej kamienicy, którą musicie oczyścić.

Wejdź na piętro i zniszcz ścianę w oznaczonym miejscu. Teraz możesz strzelać do wrogów w budynku naprzeciwko. Gdy pozbędziecie się wszystkich, idź dalej i przeciśnij się przez przejście.


Heroiczny czyn #10. Po wejściu przyblokowanymi drzwiami do pomieszczenia szybko zlikwiduj wroga szarpiącego się z żołnierzem.


Następnie pokonaj wszystkich przeciwników w pomieszczeniach po prawej. Przebijajcie się z towarzyszami dalej przez budynek. Po drodze możesz wymieniać broń, jeżeli jakaś zdobyczna spodoba ci się bardziej od tej, którą posiadasz. W końcu wyjdziecie na zewnątrz budynku. Uzupełnij amunicję i pomóż przesunąć ciężarówkę.

Wyrzutnią zniszcz wskazaną ścianę. Teraz musicie tylko pokonać wrogów w hotelu. Jest ich sporo, więc użyj granatów. Wyeliminuj szybko tych na schodach, a później resztę i udaj się za sojusznikami do piwnicy. Tam znajdziecie cywili. Po scence idź z powrotem przed hotel. Musisz tutaj pokonać przeciwników, którzy atakują ciężarówkę - skorzystaj z wyrzutni, by pozbyć się wrogiego wozu bojowego. Najpierw likwiduj wrogów z Panzerschreckami.

Po walce wsiadaj do ciężarówki. Po chwili musisz wracać do piwnicy po córkę jednej z kobiet. Idź więc do celu. Za drzwiami do piwnicy natkniesz się na Niemca i musisz z nim walczyć. Później idź dalej na dół. W piwnicy idź na sam koniec i w lewo. Za jednymi z drzwi znajdziesz małą Niemkę. Teraz musisz się z nią skradać do wyjścia.Idź prosto, poczekaj chwilę aż wróg po prawej przejdzie dalej i idź w prawo. Potem znów trochę odczekaj i kieruj się prosto. Przed samym wyjściem schowaj się po lewej. Później wyjdź z piwnicy, a zaraz schowaj się za drzwiami po lewej. Poczekaj, aż wróg odejdzie i kieruj się na górę. W holu hotelu idź w lewo. Ignoruj wrogów, którzy też ignorują ciebie. Trzymaj się lewej i poruszaj się do przodu powoli, by nikt cię nie zauważył.

Gdy opuścisz teatr, biegnij do celu. Przy ciężarówce pozostanie tylko obrona pojazdu przed atakującymi żołnierzami wroga. Później musisz także postrzelić kilku z pistoletu w specjalnej sekwencji, a misja się zakończy.

O autorze
Komentarze