Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 - misja: Operacja Kobra

Heroiczne czyny, niszczenie samolotów i dział.

Zacznij misję od zwrotu w prawo - idź prosto, by zabrać zapalniczkę (pamiątkę) z beczki. Teraz dopiero skieruj się do oznaczonego czołgu, by rozpocząć właściwą część zadania. Obejrzyj scenkę.

Teraz czeka cię chwila spokojnej jazdy i słuchania rozmowy żołnierzy. Akcja rozpocznie się, gdy zaatakują was bombowce. Gdy bohater zeskoczy z czołgu, musisz podbiec do Turnera. Trzeba pokonać Niemców w budynku i jego okolicach - można podejść bliżej od lewej lub prawej strony. Nie robi to niemal żadnej różnicy.

Ważne jest tylko szybkie eliminowanie wrogów, a szczególnie tych strzelających do was z piętra. Możesz pomóc sobie granatami. Pamiętaj też, by wymienić pistolet na jakąś broń zdobyczną - wedle uznania, ale polecamy pistolet maszynowy. W budynku pokonaj wrogów na piętrze i wejdź na górę. Stamtąd masz pogląd na kolejny obszar, gdzie czeka następna grupa przeciwników. Ostrzał zacznij jeszcze z góry, potem zeskocz na trawę i walcz dalej.

Pamiętaj, że możesz zwrócić się do dowódcy - jeżeli jest w pobliżu - by podał ci amunicję. Po pokonaniu przeciwników przy stosach siana ruszaj w stronę lasu.


Heroiczny czyn #3. W lesie jeden Niemiec zacznie się poddawać. Zacznij w niego celować (nie strzelaj!), by ostatecznie zaakceptować poddanie się. W ten sposób wykonasz heroiczną akcję w tym obszarze.


Zestrzelenie samolotów i działa przeciwpancerne

Wybiegnij z lasu i pokonaj wrogów na polu przed wami, nie ma ich tutaj wielu. Zanim pobiegniesz z towarzyszami dalej, zajrzyj do małej szopy po lewej stronie, by zabrać pamiątkę ze stolika. Dołącz do kompanów. Podbiegniecie w okolicę działa przeciwlotniczego - musisz pokonać kilku żołnierzy wroga oraz obsługę działa.

Następnie sam zbliż się do działa i zasiądź za sterami. Musisz teraz zestrzelić niemieckie samoloty - czyli każdy, który zobaczysz na niebie. Nie musisz się przejmować, że przez przypadek strącisz sojuszniczy pojazd. Towarzysze będą krzyczeć, skąd nadlatują przeciwnicy. Pamiętaj, by celować trochę przed lecący samolot.

Po spotkaniu z drużyną czołgów musisz udać się za Piersonem, by zajść wrogie stanowiska od flanki. Gdy dotrzecie na miejsce, chwyć za karabin snajperski i zacznij eliminować obsługę trzech dział przeciwpancernych. Dzięki temu ofensywa czołgów będzie mogła ruszyć. Po wykonaniu zadania zejdź do okopów. Odczekaj moment i ustaw się za ostatnim czołgiem z prawej.

Wychylaj się tylko trochę zza pojazdu, by z Garanda wycelować w głowę obsługującego CKM. Pilnuj, by za broń nie chwycili kolejni Niemcy. Pokonaj jeszcze kilku, a czołgi dotrą do drugiej pozycji wroga. Tutaj zajrzyj do drewnianego bunkra po prawej (z którego strzelano z CKM-u), by zabrać maskę gazową (pamiątkę).

Podążajcie za czołgami. W pewnym momencie okaże się, że dalej są kolejne działa. Idź za Piersonem przez podwórze obok stodoły po prawej. Pokonaj wrogów, a następnie wejdź do stodoły. Na piętrze czekają karabiny snajperskie - weź jeden i strzelaj do czerwonych zbiorników z paliwem przy każdym z trzech dział, by zniszczyć cele. Potem zejdź na dół i idź dalej za czołgami, kontynuując natarcie na ostatnią linię obrony wroga.


Heroiczny czyn #4. Gdy podejdziesz do ostatniej linii okopów kontynuując natarcie z czołgami, niektórzy Niemcy zaczną się poddawać. Przytrzymaj ich na muszce, by zaliczyć ten heroiczny czyn.Teraz pozostaje tylko iść dalej do wskazanego celu. Po krótkim przerywniku kierujesz autem. Jedź jedyną dostępną trasą i uważaj na zakrętach, by nie wypaść z drogi. W końcu dotrzecie do miasteczka, gdzie zasiądziesz za karabinem zamontowanym na jeepie.

Strzelaj do nazistów, wykorzystuj też beczki z benzyną, by powodować wybuchy. Uważaj, by nie przegrzać karabinu i celuj w głowy. W końcu przeciwnicy zaczną się wycofywać. To koniec tej misji.

O autorze
Komentarze