Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 i akcja partyzantów w zwiastunie pierwszego DLC

Trailer z prawdziwymi aktorami.

Activision opublikowało nowy zwiastun The Resistance - pierwszego DLC do strzelanki Call of Duty: WW2. W nagraniu wystąpili prawdziwi aktorzy.

Materiał nawiązuje oczywiście do przewodniej tematyki dodatku, a więc tytułowego ruchu oporu. W filmie pokazano perypetie trójki graczy, którzy w tajemnicy przed wszystkimi planują sekretną akcję.

Bycie partyzantem wymaga poświęceń

Aby nie zdradzić się przed postronnymi, przyjaciele - niczym partyzanci - komunikują się ze sobą korzystając z tajnych kodów. Są sygnały dźwiękowe, wiadomości na karteczkach oraz ukrywanie tożsamości. Wszystko utrzymane w humorystycznej konwencji.

Samo DLC zaoferuje trzy mapy do zabawy wieloosobowej. Pierwszą jest Valkyrie - mazurski poziom umieszczony nie tyle w Polsce, ale jeszcze w Prusach Wschodnich (dzisiaj nieopodal Kętrzyna). Lokacja inspirowana jest Wilczym Szańcem, główną kwaterą Adolfa Hitlera w latach 1941-1944.

Jeśli o rozgrywce w Call of Duty: WW2 mowa, plansza jest średniej wielkości, z akcją koncentrującą się na środkowej alejce, otoczonej wieloma pozycjami strzeleckimi.

Dwie pozostałe mapy w The Resistance to Anthropoid w Pradze, inspirowana zamachem na Reinharda Heydricha w maju 1942 roku (kryptonim Operacja Anthropoid). Układ jest podobny, jak w Polsce - centralne przejście z mostem i flankujące budynki.

Jest też Occupation, czyli odświeżona wersja dobrze znanego Resistance z Call of Duty: Modern Warfare 3. Tym razem walczymy na wąskich uliczkach okupowanego Paryża.

Poza lokacjami otrzymamy także kolejną atrakcję w trybie Wojny - Operation Intercept. Celem po stronie Aliantów jest uwolnienie powstańców z pociągu, zniszczenie sprzętu służącego do łączności, a następnie unieruchomienie samej lokomotywy.

Do tego oczywiście kolejny rozdział kampanii Nazi Zombies w kooperacji. Gracze trafią na zamgloną wyspę na północ od Niemczech.

Premiera The Resistance już jutro - 30 stycznia - ale rozszerzenie najpierw pojawi się na PS4. Zgodnie z tradycją, posiadacze PC i Xbox One poczekają nieco dłużej - zapewne miesiąc.

Warto wspomnieć, że do 27 lutego w Call of Duty: WW2 trwa powiązane z dodatkiem wydarzenie, które wprowadziło do gry dywizję bazującą na polskim ruchu oporu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze