Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty wkrótce z nowym system do walki z cheaterami?

Zbanowano 50 tys. oszustów.

Studio Raven Software pochwaliło się na Twitterze kolejną falą banów w Call of Duty: Warzone. Uwagę graczy zwróciło jednak coś innego - doniesienia na temat prac nad nowym, dedykowanym systemem do walki z oszustami.

„Dzisiaj zbanowaliśmy ponad 50 tysięcy kont w Warzone. Co ważniejsze, słuchamy opinii i ciężko pracujemy za kulisami. Więcej informacji wkrótce” - napisano w komunikacie, zostawiającym spore pole do interpretacji.

Kto kupi przepustkę, gdy zabraknie graczy?

Tematem zainteresował się znany leaker Tom Henderson, który ujawnił - powołując się na własne źródła - że Activision już od dłuższego czasu rozwija nowy system anti-cheat.

„Nowe rozwiązanie dla następnego Call of Duty powstaje już od ponad roku” - napisał na Twitterze. „Ten sam system zostanie wprowadzony do Warzone”.

Fala cheaterów w Call of Duty Warzone wciąż się nasila. Główny problem polega na tym, że stworzenie kolejnego konta w darmowej produkcji nie jest większym wyzwaniem, więc trudno na dobre pozbyć się oszustów.

Activision już w lutym zapewniało, że posiada zespół pracowników, którzy zajmują się tylko i wyłącznie walką z cheaterami. Nie przełożyło się to jak na razie na efekty - poza banowaniem kolejnym kont, których posiadacze szybko wracają do zabawy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze