Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Warzone - Activision zbanowało 20 tysięcy oszustów jednego dnia

Jesienne porządki.

W miniony poniedziałek Activision zablokowało permanentnie konta około 20 tysięcy graczy Call of Duty Warzone i Modern Warfare za korzystanie z cheatów - informuje Vice.

Jak wynika ze sprawozdań ukaranych, bany związne są przede wszystkim z płatną aplikacją do oszustw EngineOwning. Usługa działa na zasadach subskrybcji. Chętni wykupują abonament na zestaw cheatów do wybranej gry - koszt to ok. 40 zł miesięcznie.

Na oficjalnej stronie producenci oprogramowania zaznaczyli już, że aplikacja została wykryta przez deweloperów Call of Duty i nie można jej kupić.

Cheaty EngineOwning w innych grach wciąż działają

Lista oferowanych przez płatne oszustwa funkcji jest wyjątkowo długa. Nabywca może ustawić między innymi wspomaganie celowania, dostrzeganie imion czy sylwetek wrogów przez ściany, automatyczny ostrzał, oznaczanie wrogów na radarze czy nawet wskazanie, jakiej broni i gadżetów używa przeciwnik.

Użytkownicy aplikacji z cheatami prowadzą dyskusje na oficjalnym, dostępnym publicznie forum - podobno znaleziono już sposób na obejście systemu wykrywającego oszustów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze