Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Warzone 2 - premiera i najważniejsze informacje

Data premiery, miejsce akcji, nowości - wszystko, co musisz wiedzieć o grze.

CoD Warzone 2 to wyczekiwana kontynuacja niezwykle popularnego spin-offu serii Call of Duty, utrzymanego w formule battle royale.

Deweloperzy nie ujawnili do tej pory wielu informacji o nadchodzącym tytule, ale wiadomo już o znacznych zmianach względem oryginału.

Za produkcję odpowiada zespół Infinity Ward, we współpracy z ekipą Raven Software, zatem nad grą pracują doświadczeni twórcy serii Call of Duty.

  • Premiera: nieznana (potencjalnie początek 2023 roku)
  • Platforma: PC, Xbox Series X/S, PS5 (niepotwierdzone)
  • Gatunek: FPS, MMO, Battle royale
  • Wersja językowa: brak informacji (potencjalnie wersja polska)
  • Producnet: Infinity Ward oraz Raven Software
  • Wydawca: Activision Blizzard

Warzone 2 powstaje na całkowicie nowym silniku graficznym, który zostanie również użyty w nadchodzącym Call of Duty Modern Warfare 2.


Data premiery

Twórcy nie zapowiedzieli jeszcze dokładnej daty premiery tytułu. Można jednak oczekiwać, że produkcja zadebiutuje na początku 2023 roku.

Warzone zapewne zostanie udostępniony graczom niedługo po CoD Modern Warfare 2, który także nie ma jeszcze daty premiery. Niemniej, poprzednie odsłony cyklu debiutowały zwykle właśnie w ostatnim kwartale danego roku, więc i tym razem nie powinno być inaczej.


Czas i miejsce akcji

Według niepotwierdzonych doniesień, mapa Warzone 2 jest „silnie inspirowana” środowiskiem kolumbijskich karteli narkotykowych, gdzie toczy się walka pomiędzy stróżami prawa, a zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Warto zwrócić uwagę, że Call of Duty wykorzystało już taką scenerię w przeszłości. Jedna z misji kampanii fabularnej oryginalnego Modern Warfare 2 z 2009 roku rozgrywa się w charakterystycznych „favelach”, czyli gęsto zabudowanych dzielnicach biedoty, pełnych wąskich i krętych uliczek oraz wielopoziomowych domów.

Możemy się zatem spodziewać efektownej walki w środowisku miejskim, chociaż nie powinno zabraknąć również rozległych obszarów wiejskich oraz fragmentów lasu deszczowego.


Zmiany w rozgrywce i nowości

Twórcy zapowiadają, że produkcja powstaje od podstaw na nowym silniku, a w formule rozgrywki nastąpią istotne zmiany.

Otrzymamy „ogromną rewolucję gatunku battle royale”, wraz z „zupełnie nową przestrzenią gry” oraz innymi „przełomowymi innowacjami”. Wiadomo na ten moment, że tytuł otrzyma tryb Sandbox, chociaż nie podano, na czym dokładnie będzie polegał.

W związku z użyciem nowego engine’u, gra najprawdopodobniej pojawi się jedynie na PC oraz konsolach obecnej generacji. Według znanego leakera Toma Handersona, po premierze Warzone 2, obecna wersja zostanie przemianowana na Warzone Legacy i pozostanie dostępna dla użytkowników konsol PS4 i Xbox One oraz posiadaczy słabszych komputerów. Producenci nie porzucą wsparcia dla starszego tytułu.

Nieoficjalnie wiadomo też, że nowa strzelanka będzie swego rodzaju rebootem i nie zobaczymy w niej operatorów oraz broni z oryginalnego Warzone. Zamiast tego, w grze pojawi się nowa całkowicie nowa zawartość, począwszy od tej, inspirowanej nadchodzącym Modern Warfare 2.

Nie wiemy natomiast, czy będzie możliwe przeniesienie osobistych statystyk i wyników graczy do nowej odsłony.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze