Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Vanguard - opieranie broni

Sprawdź, jak opierać broń, by stała się stabilniejsza i łatwiej się celowało do przeciwników.

Mechanika opierania broni jest dostępna w Call of Duty Vanguard. Wraca do serii, gdyż zabrakło jej w poprzedniej odsłonie. Dowiesz się do czego służy i jak ją skutecznie wykorzystać podczas walki.

Warto zwrócić uwagę, że opieranie broni jest dostępne w każdym trybie (multiplayer, kampania i Zombie).


Na tej stronie:


Po co korzystać z opierania broni

Ta mechanika polega na tym, że przytwierdzamy broń, którą mamy wyposażoną, do krawędzi ściany, murka lub innej osłony, po to by odrzut broni był mniejszy. Wówczas łatwiej kontrolować broń, wycelować i zabić wroga.

Mankamentem tej funkcjonalności jest fakt, że mamy ograniczoną widoczność i rozpiętość celowania. Nie możemy też swobodnie obracać się, póki nie odczepimy broni.

Należy korzystać z opierania broni, kiedy mamy do tego dobre warunki, czyli wówczas gdy mamy pewność, że nikt nas nie zajdzie od tyłu, nasza pozycja jest w miarę bezpieczna i spodziewamy się, że wrogowie zaraz się pojawią i napatoczą się na nasz ostrzał.


Jak oprzeć broń

Należy podejść do osłony, którą może być krawędź ściany, murek czy inne osłony (beczki, skrzynie itp.) Następnie, stojąc przy osłonie, należy przybliżyć celownik, a pojawi się opcja: oprzyj (1). Wówczas należy nacisnąć odpowiedni przycisk odpowiadający za tę funkcję.

Aby tryb opierania broni był cały czas aktywny, trzeba trzymać przycisk odpowiedzialny za celowanie (lewy spust na padzie / prawy przycisk na myszce).

Aby przestać opierać broń, należy przestać celować lub po prostu odejść.

Następnie: Call of Duty Vanguard - sterowanie PC, PS4, PS5, Xbox

Spis treści: Call of Duty Vanguard - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty Vanguard - leczenie: jak odnowić zdrowie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze