Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - Szok i zdumienie, Pokłosie

Wielki wybuch.

Kontynuujemy działalność Marines po eskorcie czołgu w misji Świnia bojowa. Zadanie rozpoczynasz w śmigłowcu, ale tym razem możesz korzystać z broni - potężnego działka. Gdy znajdziesz się między budynkami, wypatruj działek porozmieszczanych na niektórych dachach oraz piechociarzy z wyrzutniami.

Profilaktycznie możesz nawet strzelać w puste dachy. Możliwe, że ktoś się tam pojawi. Po chwili na chwilę wylądujecie, by za moment znów wzbić się w powietrze. Lecąc dalej usłyszysz informacje o Marines, którzy zostali przygwożdżeni przez wroga, zauważysz zielony dym. Strzelaj do przeciwników na dachach.

Musicie pomóc żołnierzom, a więc zmieniacie plany i lądujecie. Tym razem wysiądziesz z helikoptera. Podążaj za towarzyszami. Czeka cię teraz intensywna wymiana ognia z wrogami starającymi się przeszkodzić wam w dotarciu do żołnierzy.

Przejdziecie przez bramę w murze na ulicę. Musicie przedzierać się w prawo. Jest tutaj sporo murków, dlatego korzystaj z nich, by nie dać się trafić. Przeciwnicy nie przestają strzelać nawet na chwilę.

W niewykończonym budynku są Marines

Przejdziecie ulicą prosto, a gdy wykończycie wrogów przejdziecie w lewo - do nieukończonego jeszcze budynku. Trzeba wejść do środka i oczyścić wnętrze z oponentów. Możesz użyć granatu błyskowego. Przyda się strzelba, jeżeli uda ci się ją zdobyć (być może miał ją jeden z pokonanych).

Po pokonaniu paru wrogów idź schodami na piętro. Stąd możesz strzelać do wrogów na zewnątrz, ale możesz też zeskoczyć i podejść nieco do przodu - zrób jak uważasz. W końcu musisz w każdym razie podejść za sojusznikami. Idź do małego budynku po prawej i oczyść go z wrogów. Po chwili towarzysze powinni ruszyć w kierunku strefy lądowania, więc idź za nimi, strzelając do napastników - jeżeli się pojawią.

Dotrzecie do śmigłowca i wystartujecie, ale po chwili znów trzeba będzie lądować - by pomóc załodze drugiego helikoptera, który się rozbił. W powietrzu używaj działka, by strzelać do wszystkiego, co się rusza na dachach i ulicach.

Gdy wylądujecie, macie półtorej minuty na uratowanie pilota. Jest na końcu ulicy, więc wystarczy tam dobiec - choć oczywiście przeszkodzą wam grupy wrogów. Upewnij się, że zanim dotrzesz do pilota, pozbędziesz się dużej liczby przeciwników. Gdy chwycisz ranną, nie będziesz mógł już używać broni.

Po przejęciu pilota ruszaj z powrotem do śmigłowca. Wrogowie będą do ciebie strzelać, więc w miarę możliwości nie biegnij po prostej linii. Wejdź na pokład, możesz trochę postrzelać do oponentów. Maszyna wystartuje.


Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Kryjówka

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare - dane wywiadu, kody


Prawie jak Fallout

Po chwili jednak czeka was twarde lądowanie, po jednej z najbardziej pamiętnych scen z cyklu Call of Duty - wybuchu bomby atomowej. Helikopter się rozbije i rozpocznie się krótki etap: Pokłosie.

Pokłosie trudno nazwać misją. To raczej interaktywna scenka, tak jak Przewrót Pałacowy z początku gry. Sterujesz rannym żołnierzem po wybuchu. Musisz wyczołgać się ze śmigłowca, a potem poczołgać przed siebie. Po jakimś czasie scena się zakończy - bohater umrze.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły