Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - Jeden strzał, jeden trup

Strzelamy do Zakajewa.

Zadanie jest bezpośrednią kontynuacją misji Wszyscy w kamuflażu. Zaczynasz w hotelu, który na końcu poprzedniej misji wskazał kapitan MacMillan - przeczekaliście tutaj kilkanaście godzin, by poczekać na pojawienie się rosyjskiego ultranacjonalisty, handlarza bronią i terrorysty, Imrana Zakajewa. Cel waszej misji to zlikwidowanie go.

Chwycisz za karabin snajperski i zaczniesz celować do Zakayeva. Przyglądaj się Rosjaninowi, po chwili śmigłowiec zablokuje pole widzenia, ale tylko na chwilę. Jeżeli chcesz, możesz obserwować cel do końca, oglądając zajście, a strzel dopiero wtedy, gdy MacMillan powie, że „to już ostatnia szansa”.

Trafisz Zakajewa i zwrócisz na was uwagę wrogów. Musisz jeszcze strzelić do pilota zbliżającego się helikoptera. Później biegnij za kapitanem, musicie uciekać. Opuść się na linie, zjeżdżaj na dół i podążaj za MacMillanem.

Za chwilę, między wieżowcami, czeka was starcie z wieloma grupami przeciwników. Będą nadbiegać z kilku stron, dlatego na początku trzeba szybko pozbyć się wszystkich, którzy zbliżają się w pierwszej kolejności.

W trakcie strzelaniny chowaj się za wrakami, uważaj przy okazji na sprawne auta, które mogą wybuchnąć. Najlepiej rzuć granaty w stronę samochodów, by wybuchły, gdy będą przy nich oponenci. Po pokonaniu nadbiegających przeciwników odeprzyj atak z lewej i od tyłu, a później podążaj prosto - tam, skąd przybiegła pierwsza grupa.

Miniecie plac zabaw, wejdziecie do bloku. Na końcu korytarza zaatakuje was pies, więc się go pozbądź. Przejdziecie dalej, po chwili MacMillan cię zatrzyma. Dalej w mieszkaniu zaatakuje was przeciwnik. Na podwórzu czekają kolejni, ale nie ma ich wielu.

Od pewnego momentu musisz nieść towarzysza

Po chwili pojawi się śmigłowiec bojowy. Po poleceniu od kapitana znów strzelaj do pilota ze snajperki. Po efektownej scenie upadku helikoptera musisz podejść do MacMillana i go podnieść. Od tej pory przy okazji każdej strzelaniny musisz położyć towarzysza, by móc używać broni.

Idź prosto, posadź sojusznika na ziemi i pozbądź się paru wrogów. Kolejni nadejdą od tyłu, ale zignoruj ich. Bierz kolegę i idź dalej. Gdy zauważysz kolejnych przeciwników, od razu połóż kapitania i zacznij do nich strzelać. Podbiegnij też do muru i wyeliminuj wrogów za nim.

Gdy podwórze będzie czyste, wracaj po towarzysza i idź do bloku mieszkalnego. Jedyne przejście w środku prowadzi w prawo, później płonącym korytarzem na piętro. Przez mieszkanie dotrzesz na klatkę schodową. Znowu idź drzwiami po prawej. Połóż tu kapitana - dalej jest paru wrogów i pies. Pokonaj wszystkich, wracaj po żołnierza i wyjdźcie na zewnątrz.

Idź dalej, przejdziecie pod budynek basenu. Musisz wejść do środka, przez toaletę przejść nad sam basen. Okrąż zbiornik i wyjdź z budynku na zewnątrz. Idź do diabelskiego młynu i we wskazanym miejscu połóż kapitana.

Przed tobą jeden z trudniejszych momentów w Modern Warfare. Czeka cię ciężkie starcie. Otrzymasz miny od kapitana - rozłóż je w różnych miejscach, najlepiej przy obiektach, co najmniej dwie przy samochodach.

Dobra pozycja strzelnicza

Po rozłożeniu min otrzymasz polecenie wybrania sobie pozycji strzeleckiej. Radzimy pójść pod diabelski młyn i wdrapać się na budkę po lewej stronie. Leżąc na niej masz świetny widok na nadchodzących wrogów, którzy zaczną pojawiać się przy basenie, z którego wcześniej wyszliście.


Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Gorączka

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare - dane wywiadu, kody


Celuj w głowy, by oszczędzać amunicję. Pierwsze grupy będą raczej proste do odparcia, ale później nadlecą śmigłowce. Zostaną spuszczone liny i zaczną zjeżdżać po nich kolejni wrogowie - staraj się ich zestrzelić, by nie obeszli cię od boku. Jednocześnie cały czas obserwuj najemników nadchodzących z daleka. Jeżeli zabraknie amunicji, podejdź do jednego z zabitych i zabierz mu broń.

Gdy przyleci po was helikopter, bierz kapitana i ruszaj na pokład, a misja się zakończy. Przed wejściem do śmigłowca pozbądź się jednak wrogów, jeżeli są blisko maszyny.

Komentarze