Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare 2 wymaga numeru telefonu, ale tylko na PC

Activision o systemie Ricochet.

Activision potwierdziło, że rozgrywka w Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz w Warzone 2.0 będzie wymagała podpięcia numeru telefonu - ale tylko w przypadku użytkowników na PC.

Jeśli zweryfikowaliśmy konta już wcześniej, procesu nie będzie trzeba powtarzać - poinformowano na oficjalnej stronie, we wpisie dotyczącym systemu Ricochet, służącego do walki z cheaterami w grach amerykańskiego wydawcy - raczej z mieszanymi sukcesami.

Weryfikacja SMS jest kluczowa w naszych wysiłkach na polu walki z oszustami, zapobiegając tworzeniu nowych kont przez takie osoby bezpośrednio u źródła” - czytamy. System potwierdzeń telefonicznych wprowadzono w sierpniu.

Jeśli o Ricochet mowa, Activision wyjaśnia, że w trakcie niedawnej bety nie aktywowano jeszcze wszystkich systemów zabezpieczających, takich jak niewidzialność czy rozbrajanie cheaterów. Mimo tego tylko podczas testów wręczono ponad 20 tys. banów, co zapewne świadczy o skali problemu.

Wydawca zapewnia, że pełny zakres możliwości zostanie włączony 28 października, wraz z premierą Modern Warfare 2. Wkrótce później - 16 listopada - obejmie debiutujące wtedy Warzone 2.0.

„Walka z oszustami ma wzloty i upadki. Nie ma prostej metody, by całkowicie wyeliminować zjawisko. Choć podczas testów systemy działały tylko częściowo, nasz zespół do spraw bezpieczeństwa zyskał wartościowe informacje na temat tego, co działa, a co nie” - napisano.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze