Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 2 największą premierą na Steamie w historii serii

Powrót na platformę Valve opłacił się.

Call of Duty Modern Warfare 2 bije na Steamie rekordy popularności. Najnowsza odsłona cyklu okazała się największą premierą w historii serii na platformie Valve, bijąc rekord CoD Black Ops 3.

Pomimo „mieszanych” ocen w serwisie, od piątkowej premiery gra trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów, wyprzedzając pod tym względem Counter-Strike: Global Offensive oraz Cyberpunk 2077.

Według danych serwisu SteamDB, gra w szczytowym momencie zgromadziła ponad 263 tys. graczy jednocześnie. Poprzedni rekord ustanowiło siedem lat temu CoD Black Ops 3 i wynosił on „tylko” 63 tys. graczy. Warto zaznaczyć, że są to wyniki tylko ze Steama, a gra dostępna jest jeszcze w usłudze Battle.net i tam też aktywowane są kody wydań pudełkowych. Można zatem założyć, że faktyczna liczba graczy na PC może być nawet dwukrotnie większa.

Przypomnijmy, że Modern Warfare 2 jest pierwszą odsłoną serii wydaną na Steamie po pięciu latach przerwy. Przez ostatnie lata gra kolejne części cyklu pojawiały się ekskluzywnie w sklepie Battle.net.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze