Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Infinite Warfare - tryb Zombie: jak zacząć, najlepsze wskazówki

Najważniejsze elementy współpracy, karty, nowości.

W Call of Duty: Infinite Warfare powraca tryb kooperacyjny znany z poprzednich odsłon, w którym razem z trójką znajomych lub losowo dobranych graczy możemy zmagać się z zombie na specjalnie przygotowanej mapie.

Zadbano także o możliwość wspólnej rozgrywki dwóch osób na podzielonym ekranie. Jeżeli nie mamy pod ręką przyjaciół, możemy też zmierzyć się z nieumarłymi w pojedynkę - choć zabawa jest wtedy trudniejsza.

Celem zabawy jest po prostu przetrwanie ataków wielu fal potworów, a przy okazji eksploracja całej mapy, odkrywanie różnych sekretów i ulepszanie postaci. Im dłużej gramy, tym więcej oponentów musimy pokonać, stają się też trudniejsi.


Zombies in Spaceland - wskazówki

Dostępna w Infinite Warfare mapa w trybie Zombie to Zombies in Spaceland. Gracze trafiają do futurystycznego parku rozrywki z lat 80. Istotą jest jak najdłuższe przetrwanie kolejnych scen, czyli ataków grup żywych trupów.

Oto najważniejsze elementy oraz porady, które pomogą wam przeżyć.

Dobierz broń. Każdy zaczyna z pistoletem, a kolejne rodzaje broni można dokupić. Leżą w różnych punktach parku rozrywki. Przy sobie możemy mieć dwie bronie, ale dostępnych opcji zakupowych jest więcej, warto więc zdecydować się na jeden zestaw. Polecamy jedną broń na bliski dystans (strzelba) i jedną na daleki (rewolwer, karabin).

By kupić broń, wystarczy podejść. W tym samym miejscu uzupełnimy amunicję.

Uważaj na wydatki. Podczas rozgrywki zarabiasz dolary. Wydajesz je nie tylko na broń, ale też na uzupełnianie amunicji, korzystanie z punktów ulepszających, a przede wszystkim - płacisz za odblokowanie drogi do kolejnych części parku. Staraj się nie wydawać wszystkiego na jeden cel.

Celuj w głowę. Wydaje się to oczywiste, ale warto przypomnieć. Celowanie w głowy ma jeszcze większe znaczenie niż w kampanii dla jednego gracza czy trybie multiplayer, gdzie nawet strzały w korpus mogą dosyć szybko wyeliminować przeciwnika. Ważny jest też element oszczędzania amunicji.

Zadania. Chociaż głównym celem jest przetrwanie, podczas zwiedzania parku traficie czasem na różne zadania, związane z podnoszeniem przedmiotów - otwieraj ekwipunek, gdy zbierzesz jakiś obiekt, by przyjrzeć mu się i sprawdzić, czy nie aktywował misji.

Zabijaj okna. Jak w każdej odsłonie cyklu z trybem Zombie, także w parku Spaceland przeciwnicy lubią wchodzić przez okna. Rozglądaj się, sprawdzaj skąd wychodzą nieumarli i dbaj o to, by okna przez które przechodzą były zabite deskami. Im więcej desek, tym więcej czasu zajmie stworowi przebicie się do was.

Sprawdź mapę. Mapa parku Spaceland jest dostępna na początku rozgrywki - w punkcie startowym. Jest całkiem dokładna, opisane są też najważniejsze obszary. Dobrze mieć ją pod ręką w miarę zabłądzenia, choćby na ekranie telefonu. Dlatego też umieszczamy ją poniżej.

Wróć do gry. Po śmierci trafisz do salonu gier. Wybierz dowolną maszynę arcade lub stanowisko i zacznij zdobywać punkty, by zarobić odpowiednią liczbę, która pozwoli na powrócenie do towarzyszy, którzy pozostali w parku.


Spis treści: Call of Duty: Infinite Warfare - Poradnik, Solucja

Zobacz: Call of Duty: Infinite Warfare - tryb Zombie: jak znaleźć generatory


Używaj kart. Karty Losu i Fortuny to specjalne talenty, które możesz aktywować, gdy załaduje się żółty okrąg dookoła ikony w prawym dolnym rogu ekranu. Oferują przydatne bonusy, które pomogą w walce z hordami zombie. Karty odblokowujesz w miarę postępów, a zestaw pięciu wybierasz przed rozpoczęciem rundy.

Dziel się kasą. W trakcie eksploracji parku znajdziesz bankomaty. Można tu wpłacić pieniądze, by później wypłacić je w razie potrzeby. Mogą też z nich skorzystać towarzysze. Przydaje się to szczególnie po śmierci, gdy musimy szybko kupić uzbrojenie czy amunicję.

Komentarze

More On Call of Duty: Infinite Warfare

Najnowsze artykuły