Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Infinite Warfare - Czarne niebo

Parada, Inwazja, Droga do gwiazd.

Niestety pożegnaliśmy się z bohaterem misji Narastające zagrożenie. Teraz poznajemy właściwego, głównego bohatera Infinite Warfare - to pułkownik (a niedługo kapitan) Nick Reyes.

Czarne niebo podzielone jest na trzy fragmenty. Zaczynamy od Czarne niebo: Parada, w której nie musimy robić nic, poza oglądaniem scenki i maszerowaniem za twoją towarzyszką broni, Norą Salter. Obserwując paradę floty możesz się rozglądać i zatrzymywać. Nie znajdziesz tu jednak żadnych sekretów.

Właściwy fragment misji rozpoczyna się po tym, jak za Norą wsiądziesz do statku. Obejrzysz kolejną cut-scenkę, w trakcie której statek zostanie zestrzelony. Rozpoczyna się tym samym nowy etap zadania.

Czarne niebo: Inwazja

Statek wpadnie do budynku. Nora poda ci broń - musisz zastrzelić wrogów, którzy wskoczą na szybę pojazdu. Później wysiądziecie, by zająć się pozostałymi w pomieszczeniu przeciwnikami. Od razu podnieś też jedną z broni upuszczonych przez oponentów, gdyż od początku masz tylko pistolet.

Podnieś broń z ziemi, bo na początku masz tylko pistolet

Przebijcie się do przodu, w stronę schodów. Zlikwidujcie wrogów i wejdźcie na górę, później skręćcie w lewo. Przejdziecie przez puste pomieszczenie i korytarz, by wyjść na ulicę. Gdy zbliżysz się do towarzyszy przy furtce, otrzymasz parę granatów. Użyj ich walcząc z przeciwnikami, którzy są na ulicy niżej.

Pokonując wrogów na placyku i tych wyżej, w dalszej części ulicy - najlepiej znowu użyć granatów - przebijaj się z towarzyszami w prawo, w kierunku ulicy między dwiema kamienicami. Uważaj, bo na jej końcu w oknie na piętrze stoi wróg z ciężkim karabinem. Szybko się go pozbądź, a później zajmij się pozostałymi i biegnij dalej.

Na końcu ulicy jest mały plac, tu czekają kolejni wrogowie. W budynku po prawej możesz zamienić granaty na drony, jeżeli chcesz. Pokonaj przeciwników, zwróć też uwagę na wrogów w oknach kamienic. Ruszaj ulicą dalej, a dotrzesz nad brzeg jeziora, do którego spadnie wielki statek. Podziwiaj widok i idź dalej.

Przed tobą kilku kolejnych wrogów. Pokonaj ich i idź ulicą dalej, przejdź schodkami po prawej. Wychodząc z nich zobaczysz w budynku naprzeciwko trzech przeciwników w oknach, skup się na nich, bo mogą sprawić trochę kłopotów. Później chowaj się za osłonami i pozbądź się kolejnych oponentów skrywających się za straganami dalej.

Zaczajeni w oknach wrogowie bywają niebezpieczni

Przejdźcie do sklepu z białym wnętrzem, przez niego wyjdziecie na podwórze. Tam Ethan pomoże ci przejść nad murem, po czym będziecie świadkami upadku kolejnego statku. Gdy opadnie kurz, podążaj za Ethanem. Dalej, w alejce, zaatakuje cię wrogi robot. Pokonaj go ciosem noża, a później do wyeliminowania pozostanie jeszcze kilka innych botów. Po walce idźcie dalej uliczką.

Dotrzecie na plac, a przy murku zobaczysz karabin z amunicją energetyczną - skuteczną przeciw robotom. Jest też zapas granatów. Skorzystaj z tych przedmiotów i zajmij się pokonaniem wszystkich botów. Uważaj, bo nawet pozbawione kończyn mogą się zbliżyć. Upewnij się, że powalony metalowy wróg się nie rusza.

Po pokonaniu wrogów możesz zebrać amunicję z żółtej skrzyni za fontanną. Idźcie dalej, przeczekajcie atak statku i zacznijcie eliminować kolejne grupy przeciwników - takie same jak wcześniej. W końcu ruszycie główną ulicą, po pokonaniu wszystkich. Dotrzecie do drzwi. Otwórz je i szybko pokonaj wrogów, przejdź do kolejnego pomieszczenia i zlikwiduj kolejnych. Ethan zasłoni okno. Podejdź do niego i zacznij hakować - wyceluj w dowolnego bota i przytrzymaj go w wizjerze, by przejąć nad nim kontrolę. Sterując nim, zabij inne boty i dokonaj autodestrukcji.

Wyjdziecie z budynku i pobiegniecie dalej. Pomóż Norze podnieść belkę, wejdziecie do kolejnego budynku. Idź za sojusznikami, a dołączysz do szturmu na pozycje wroga. Gdy wyświetli się komunikat, użyj nalotu na przeciwnikach. Pokonując wrogów dostań się do wraku statku, po chwili będziesz musiał zhakować atakujący pojazd powietrzny. Przejmiesz kontrolę nad dronem w środku - wciśnij przycisk autodestrukcji.

Wybierając nalot możesz podświetlać wrogów po prostu na nich patrząc

Kontynuuj ofensywę, najlepiej przejdź na prawą stronę wzgórza i trzymaj się tej strony. Z tej pozycji, jeżeli przebijesz się pod budynek, możesz ostrzelać wrogów na środku. Później z sojusznikami pobiegnij dalej i na dziedzińcu pokonaj ostatnią grupę obrońców. Biegnij za towarzyszami, w budynku idź za Ethanem, a gdy ten w pokoju przytrzyma wroga, ty użyj wskazanego komputera.

Czarne niebo: Droga do gwiazd

Po scence rozpocznie się ostatni fragment misji. Idź na zewnątrz i podejdź do swojego Szakala (statku). Wsiądź za stery i stosuj się do wskazówek, by wystartować. Po wyleceniu na orbitę przejmiesz pełną kontrolę i będziesz mógł dowolnie latać wśród wrogów. Musisz pokonać wszystkie myśliwce przeciwnika, korzystając z automatycznego namierzania.


Spis treści: Call of Duty: Infinite Warfare - Poradnik, Solucja

Następnie: Call of Duty: Infinite Warfare - Walka o port


Pamiętaj, by używać flar, gdy pojawi się komunikat o wrogich rakietach. Po pokonaniu wystarczającej liczby wrogów zostaniesz skierowany ku lądowisku na większym okręcie, ale lądowanie zostanie przerwane. Musisz teraz lecieć nad okręt wroga i niszczyć jego działa. Po drugim przelocie Retribution wpadnie na wrogi okręt, a ten ucieknie. Leć, by wylądować na Retribution. Misja się zakończy.

Komentarze

More On Call of Duty: Infinite Warfare

Najnowsze artykuły