Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Infinite Warfare - Czarna flaga

Tropimy więźnia i porywamy okręt wroga.

Po ukończeniu misji Ciemny kamieniołom musisz na Retribution zajrzeć do swojego biura. Podejdź do komputera, by odsłuchać wiadomość od admirała i udaj się na mostek, by na mapie wybrać kolejne zadanie.

Zauważysz, że pojawiła się nowa misja poboczna - Polowanie. To jedyna szansa, by ją wykonać, dlatego wybierz ją. To prosta misja powietrzna, podczas której musisz pokonać wszystkie statki wroga, jak zwykle w przypadku tego typu zadań. Po powrocie na Retribution zajmij się główną misją Czarna flaga.

Jak zwykle, poczekaj aż scena potoczy się dalej, przejdź z towarzyszką do zbrojowni, a później windą do hangaru i wejdź na pokład statku stojącego obok. Na pokładzie czeka Ethan. Po filmiku dotrzecie na Ziemię - wracacie do Genewy, a głównym celem jest przechwycenie szpiega, którego spotkaliście na początku gry.

Wyskocz ze statku i biegnij za Ethanem. Dotrzecie do pojazdu przywalonego gruzami. Otwórz drzwi. Po krótkiej scence musisz iść dalej sam. Droga jest liniowa. Na pierwszego przeciwnika trafisz docierając do przejścia w murze. Pokonaj wroga i przejdź bramą niżej. Dalej uważaj, bo przeciwnicy użyją granatu antygrawitacyjnego. Najlepiej wskocz tu na podwyższenie po prawej stronie i stąd wyeliminuj wyłaniających się dalej wrogów.

Uważaj na wrogi granat antygrawitacyjny

Przeskocz na mostek między budynkami. Pamiętaj, że przeciwnicy używają latarek, więc jeżeli dostrzeżesz światełko - to celujący w ciebie żołnierz. Idź dalej, wskocz do mieszkania na wprost przez dziurę w ścianie i zejdź na dół, gdzie są kolejni dwaj wrogowie. Wyjdziesz na ulicę, gdzie musisz pokonać jeszcze jedną grupę. Użyj granatów, uważaj na wybuchające auta.

Zanim przejdziesz do budynku po lewej, odwiedź zbrojownię. Jest na końcu ulicy, musisz wskoczyć wyżej, na lewo od płomieni. Z łatwością dostrzeżesz szare drzwi. W środku znajdziesz karabin snajperski, który bardzo przyda się w tej misji - zabija wrogów jednym strzałem, nawet jeżeli nie trafisz w głowę. Idealny zestaw to snajperka i strzelba lub pistolet maszynowy.

Wracaj na ulicę i wejdź do budynku. Za drzwiami pokonaj jednego wroga, później kolejnego na schodach. W pomieszczeniu możesz podnieść granaty odłamkowe. Pokonaj wrogów na ulicy i wyjdź. Uważaj, bo wielu żołnierzy będzie w zniszczonych budynkach po lewej stronie, przez które musisz się przebić.

Idealną taktyką jest używanie tarczy, ale tylko na moment, by dzięki niej podświetlić sobie przeciwników. Używając gadżetu odpowiednio, mocno ułatwisz sobie zadanie. Bez tego trudno czasem dostrzec oponentów. Przejdź więc do pierwszego budynku po lewej i powoli eliminuj wszystkich w następnej strukturze, po czym przejdź tam sam i idź dalej, w kierunku kolejnej grupy oponentów. Droga wiedzie tam, gdzie są wrogowie - a więc tarcza pomoże też w znalezieniu drogi.

Tarcza jest niezwykle przydatna

Gdy wyjdziesz z szarego pomieszczenia, na zewnątrz czekają wrogowie. Pozbądź się ich i wyjdź, a zjawią się kolejni. Użyj tarczy, by ich podświetlić i na początku zajmij się tymi na dachu budynku po prawej stronie. Wskocz do wnętrza i pozbądź się wrogów w środku. Wyjdź oknami po prawej, ale gdy pojawią się wrogowie, cofnij się do budynku. Wyeliminuj najpierw roboty w oknach na wprost, później pozostałych.

Przejdź na lewą stronę budynku, z którego strzelały do ciebie roboty. Możesz też do niego wejść, by chować się przed ostrzałem. Na zewnątrz będzie kilku kolejnych przeciwników. Na rusztowaniu będzie jeden z wyrzutnią. Kiedy pokonasz wszystkich, przejdź przy budynku przez rusztowanie dalej, na ulicę.

Pokonaj kolejną, mniejszą już grupę oponentów. Ostatni są za fontanną. Aktywuj tarczę, a zobaczysz dwóch wrogów za drzwiami, których nie możesz jednak otworzyć. Wskocz na rusztowanie po prawej i przez okno zaatakuj oponentów. Jedne wejdzie z kolejnego pomieszczenia, więc uważaj. Uzupełnij tu amunicję.

Teraz droga jest liniowa, przemierzasz kolejne ciasne pomieszczenia i wchodzisz po schodach coraz wyżej, na wieżę. Cały czas korzystaj z tarczy, by dostrzec wrogów, a nic nie stanie ci na przeszkodzie. Gdy dotrzesz na sam szczyt, zacznie się scenka. Kiedy się podniesiesz, skocz do Szakala, gdy podleci do wieży.

Ten statek będzie nasz

Zatrzaśnięte sidła

Druga faza misji się rozpoczęła. Wystartuj Szakalem. Nie możesz nim sterować. We wskazanym momencie musisz tylko się katapultować, a potem użyć dopalacza w plecaku, by wpaść do wnętrza okrętu flagowego przeciwników. Dołączą do ciebie towarzysze i od razu zacznie się walka z wrogimi siłami.

Podnieś karabin energetyczny z kontenera po lewej, wymień za niego drugą broń - snajperkę lepiej zostawić. Uzupełnij granaty i zacznij atakować przeciwników. Oczywiście cały czas dobrze jest korzystać z tarczy. Granatów używaj, gdy wrogowie stoją w grupach.

Kiedy przedrzecie się na koniec pomieszczenia, pojawi się wrogi mech. Po lewej i prawej stronie, a także za mechem na górze, znajdziesz wyrzutnie rakiet. Zdobądź jedną z nich i strzelaj do maszyny, a pojawi się komunikat, że możesz wskoczyć na robota. Zrób to, wykonaj atak wręcz w odpowiednim momencie, by użyć rakiety. Później trzeba jeszcze raz strzelić w mecha z wyrzutni.


Spis treści: Call of Duty: Infinite Warfare - Poradnik, Solucja

Następnie: Call of Duty: Infinite Warfare - Krwawa burza


Przejdź z towarzyszami do windy. Po jeździe pokonacie paru wrogów, a gdy wyjdziecie dalej, zacznie się scenka. Po niej biegnij po ścianie za towarzyszami. W kolejnym pokoju pozbądź się wszystkich wrogów, przejdź dalej i podłóż ładunek w oznaczonym miejscu. Po wybuchu szybko strzel do małych dronów. Podejdź dalej, użyj narzędzia hakującego.

Przejmij kontrolę nad botem, zabij strażnika i podejdź do Kotcha, by go zaatakować. Po scence wejdź do pomieszczenia, zbliż się do wrogiego dowódcy. Na znak przejmij kontrolę nad statkiem i wystartuj. Obejrzyj scenkę.

Komentarze

More On Call of Duty: Infinite Warfare

Najnowsze artykuły