Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty bez nowej odsłony w 2023 roku? Activision sugeruje zmianę planów

Będą za to dodatki.

Choć Activision zaprzeczało w lutym, że przyszłoroczne Call of Duty zostało przesunięte poza 2023 rok, to najnowszy komunikat wydawcy wydaje się sugerować, że jesienią przyszłego roku po raz pierwszy od niemal 20 lat nie otrzymamy nowej odsłony serii.

„Jeśli mowa o ekosystemie Call of Duty, zespoły są gotowe do dalszego wspierania gier przez znaczące aktualizacje, kontynuując także prace deweloperskie nad nowymi treściami premium, planowanymi na rok 2023 i dalej” - czytamy w komunikacie podsumowującym ubiegły kwartał fiskalny firmy.

„Treści premium” w oczach obserwatorów oznaczają przeróżne rozszerzenia DLC czy też tryby rozgrywki do Warzone i Modern Warfare 2 (nieoficjalnie mówi się o opcji zabawy inspirowanej Escape From Tarkov), a nawet mniejsze pozycje (samodzielne Call of Duty Zombies?) lecz bez „pełnoprawnego”, dużego Call of Duty.

Jak wspominano już w lutym, zmiana planów ma być rzekomo podyktowana słabszymi wynikami Call of Duty: Vanguard, co wydaje się znajdować potwierdzenie w spadającej liczbie użytkowników w grach Activision. Po tegorocznym Modern Warfare 2 fani spodziewają się następnego Black Ops - właśnie ta produkcja ma być przesunięta na 2024 rok.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze