Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Advanced Warfare z akcją we „wiarygodnej przyszłości”

AKTUALIZACJA: Nowy silnik, główny bohater przemówi głosem Troya Bakera.

Aktualizacja: Nowy numer magazynu Game Informer jest już dostępny w wersji cyfrowej, redaktorzy serwisu Gamespot opublikowali najważniejsze informacje dotyczące Advanced Warfare.

Najnowsza odsłona Call of Duty powstaje na nowym silniku, choć nie sprecyzowano o jaką technologię chodzi. Sledgehammer Games odpowiada za wersje na PC, Xbox One i PS4. Edycjami na PS3 i Xboksa 360 zajmie się inne studio.

Bohaterem będzie niejaki Mitchell, żołnierz Marines, który dołączy do prywatnej firmy wojskowej Atlas Corporation założonej przez Jonathana Ironsa, w którego wcieli się Kevin Spacey. Mitchellsowi głosu udzieli Troy Baker, aktor znany z The Last of Us czy inFamous: Second Son.

W trakcie kampanii będziemy zdobywać punkty, dzięki którym ulepszymy kombinezon EXO. Strój ten pozwoli wspinać się po ścianach, wykonywać szybkie uniki, używać kamuflażu, a także skakać wysoko i daleko. Niektóre rodzaje broni nie wykorzystają tradycyjnej amunicji, lecz amunicję energetyczną.

W Advanced Warfare na pewno pojawi się tryb kooperacji, na razie nieznane są jednak szczegóły na jego temat.

*

Oryginalna wiadomość: W sieci pojawiły się nowe informacje na temat zapowiedzianego w piątek Call of Duty: Advanced Warfare. Activision opublikowało pierwsze konkrety na temat fabuły i planowanych innowacji.

Akcję umieszczono w 2054 roku, we „wiarygodnej przyszłości, gdzie postęp technologiczny i współczesne działania militarne połączyły się, tworząc potężne konsekwencje” - czytamy w opisie, ujawnionym przez serwis AllGamesBeta.

„Prywatne firmy militarne posiadają zasoby, by uratować ludzkość, w świecie zrujnowanym po globalnym ataku na wojsko i infrastrukturę.”

„Najemnicy stali się dominującą siłą dla wielu krajów, zmieniając granice i zasady wojny.” W samym centrum akcji znajdzie się Jonathan Irons, szef Atlas Corporation - największej korporacji wynajmującej siły tego typu. W tej roli Kevin Spacey.

Widziane już na pierwszych screenach i trailerze egzoszkielety odegrają ważną rolę podczas rozgrywki. „Wprowadzenie tego elementu rozszerza zakres ruchów, poprzez dłuższe skoki, chwytanie się krawędzi, umiejętność maskowania i biomechaniczne rozszerzenie siły, czujności, wytrzymałości i prędkości”.

W planach jest także dodanie nowej klasy uzbrojenia. Poza standardowymi kulami, gracze będą mogli korzystać także z broni energetycznej, choć szczegóły na ten temat są obecnie skąpe.

„Wraz z wprowadzeniem egzoszkieletów oraz zaawansowanych broni i pancerzy, żołnierz ma do dyspozycji taktyczną wolność w każdym terenie, jak nigdy wcześniej. Prowadzi to do fundamentalnej zmiany sposobu, w jaki gramy w Call of Duty, we wszystkich trybach.”

Advanced Warfare ukaże się 4 listopada tego roku, na PC, PlayStation 4, Xbox One, a prawdopodobnie także na PS3 i X360.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze