Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były szef PlayStation wraca do gry - chce kupić studio za ponad 1 mld dolarów

Szuka „klasycznych” firm.

Po latach pracy jako konsultant, były szef amerykańskiego działu PlayStation – Jack Tretton – wraca do bardziej aktywnej roli w świecie gier wideo. Menedżer planuje zakup studia za co najmniej 1 mld dolarów.

Menedżer ujawnił w rozmowie z serwisem Axios, że kwota transakcji powinna zamknąć się w przedziale 1-2 mld dolarów. Źródłem inwestycji będzie spółka PowerUp Acquisition, co pozwoli przejmowanemu podmiotowi od razu dostać się na giełdę w USA.

W lutym obecnego roku firma pozyskała 250 milionów dolarów od inwestorów, właśnie w celu zakupu firmy produkującej gry. Jako cel wyznaczono 18 miesięcy, choć teraz okres skrócono do 15 miesięcy.

Tretton nie ujawnił nazwy – zapewne nie ustalono jeszcze konkretnego celu. Zapewnił jednak, ż interesuje się tylko prosperującymi, dobrze zarządzanymi studiami, a nie firmą w tarapatach, którą trzeba by wyciągnąć z kłopotów.

Menedżer mówił też, że przygląda się „tradycyjnym” wydawcom i deweloperom, choć – jak dodał – wśród jego partnerów biznesowych jest także pewne zainteresowanie nowościami, takimi jak NFT i kryptowaluty.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze