Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były twórca Skyrima tworzy sieciową grę o polowaniu na dinozaury

Można też atakować osiedla innych graczy.

Trzech twórców, dowodzonych przez byłego animatora odpowiedzialnego za Skyrim - Alexa Fundorę, tworzy Stomping Land, sieciową grę opowiadającą o przetrwaniu w niebezpiecznym świecie pełnym dinozaurów.

Projekt opublikowano na Kickstaterze, a w połowie kampanii zebrano już niemal trzy razy więcej pieniędzy, niż zakładane na początku 20 tys. dol.

Stomping Land opowiada o zmaganiach prehistorycznych ludzi w niegościnnym świecie. Aby zdobyć pożywienie, będziemy musieli polować na okoliczne dinozaury. O ile pokonanie mniejszych okazów nie jest specjalnie niebezpieczne, to zapach krwi z pewnością wyczują większe drapieżniki. Dlatego też każde łowy musimy dokładnie zaplanować, przygotować pułapki i odciągnąć uwagę mięsożerców.

Alternatywnie, możemy po prostu najechać na okoliczną osadę innego plemienia. Tutaj do gry wkracza element sieciowy - po wybiciu wszystkich okolicznych dinozaurów nie pozostaje nic innego, jak walka z ludźmi. Ostatecznym celem jest osiągnięcie statusu najpotężniejszego plemienia.

Premierę Stomping Land zaplanowano na maj przyszłego roku, wyłącznie na PC. Aby zapewnić sobie kopię gry, musimy wesprzeć twórców kwotą 15 dol. (ok. 50 zł).

I choć producenci już dawno zdobyli wymagane 20 tys. dol., ich ambicje sięgają dalej. Chcą m.in. zbudować większy świat, zatrudnić dodatkowego dewelopera (75 tys. dol.) i grafika (175 tys. dol.). Zaplanowano nawet wsparcie dla Oculus Rift (200 tys. dol.)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze