Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były twórca Call of Duty znalazł wydawcę dla swojego nowego tytułu

Kolejny symulator inwazji zombie.

Firma Nexon ogłosiła, że zabezpieczyła prawa do wydania Human Element od niezależnego Robotoki. Studio założył Robert Bowling, dawniej pracownik Infinity Ward i współtwórca „współczesnej” serii Call of Duty.

Koreański wydawca już wcześniej informował o „strategicznej inwestycji” w nowe studio, zapewne wspomagając finansowo także produkcję gry.

Akcja Human Element toczy się w otwartym świcie, opanowanym przez hordy zombie. Zadaniem jest przetrwanie w trudnych warunkach. Tytuł ukaże się pod koniec 2015 roku na PC, a w planach są także wersje na PlayStation 4, Xbox One oraz urządzenia mobilne. Całość bazuje na silniku CryEngine i stawia na rozgrywkę sieciową.

„To ogłoszenie to ważny punkt w naszej strategicznej współpracy, rozpoczętej w lutym 2013 roku. Wspomaga nasz cel, jakim jest stworzenie przełomowej produkcji Free to Play w jakości AAA” - komentuje Owen Mahoney, dyrektor generalny Nexon.

Robert Bowling założył Robotoki w kwietniu 2012 roku, czyli miesiąc po opuszczeniu Infinity Ward, gdzie zajmował stanowiska „kreatywnego stratega” oraz specjalisty do kontaktów ze społecznością.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły