Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były szef Sony żałuje, że PS Vita nie dostała lepszego wsparcia

Konsolę „nieco osierocono”.

Były szef amerykańskiego oddziału Sony - Jack Tretton - w jednym z wywiadów przyznał, że PS Vita została „nieco osierocona” i nie otrzymała odpowiedniego wsparcia.

Menedżer w rozmowie z serwisem Axios opowiedział o najgorszych momentach związanych z okresem, kiedy kierował segmentem PlayStation w USA. Wśród nich wymienił działania związane z przenośną platformą japońskiego koncernu.

Tretton uważa, że niektóre projekty „nieco osierocono” - jako przykład podał konsolę PS Vita, która mimo dużej mocy obliczeniowej sprzedała się w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a także technologię 3D i gogle wirtualnej rzeczywistości.

- Były pewne technologie, które uważałem za dobre, ale nie otrzymały odpowiedniego poziomu wsparcia - mówi były szef amerykańskiego Sony. Menedżer tłumaczy, że koncern m.in. za mało pieniędzy przeznaczył na działania marketingowe.

Innym źle wspominanym przez Trettona momentem jest atak hakerów na usługę PSN w 2011 roku, w wyniku czego serwery były nieczynne przez 23 dni. Mężczyzna przeprosił graczy na ówczesnych targach E3, co - jak przyznaje w rozmowie z Axios - „było konieczne, choć trudne”.

Menedżer ma jednak też dobre wspomnienia. Do takich zalicza słynne wideo, które w humorystyczny sposób pokazywało, jak na PS4 dzielić się używanymi grami. Film był zabawną krytyką Microsoftu, który wówczas zamierzał blokować pożyczanie lub odsprzedawanie produkcji na Xbox One.

Tretton chce wykorzystać zdobyte w Sony doświadczenie w branży gier, do której wraca. Wczoraj pisaliśmy, że zamierza kupić studio deweloperskie za co najmniej miliard dolarów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze