Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Byli twórcy Battlefielda zbierają pieniądze na kosmiczny symulator Into the Stars

Z muzyką kompozytora Mass Effect.

Deweloperzy odpowiedzialni w przeszłości za Battlefield, Shadows of the Damned czy Lost Planet rozpoczęli zbiórkę na Kickstarterze, starając się pozyskać pieniądze na kosmiczny symulator Into the Stars.

Platformy docelowe to komputery z systemami Windows i Mac, a muzykę skomponuje sam Jack Wall, znany wszystkim fanom Mass Effect.

Resztki ludzkości znajdują się w Into the Stars w ogromnym statku kosmicznym, poszukując nowego domu. Zadaniem graczy będzie wybranie załogi, rozbudowa jednostki, poszukiwanie surowców i negocjowanie z kosmitami.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby lub bezpośrednio z mostka, gdzie możemy monitorować stan załogi i okrętu. Wszyscy załoganci mają tylko jedno życie - deweloperzy jako inspiracje wymieniają FTL oraz klasyczny Oregon Trail.

Premierę zaplanowano na lipiec 2015 roku. Czteroosobowe studio Fugitive Games zabiega o 85 tysięcy dolarów, a grę wspomóc można także na Steam Greenlight.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze