Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Byli członkowie BioWare pracują nad RPG w realiach sci-fi - z naciskiem na fabułę i wybory

Gra zaoferuje "epicką historię".

Wizards of the Coast - wydawca karcianki Magic: The Gathering i systemu Dungeons & Dragons - poinformowało o otworzeniu studia Archetype Entertainment. Nowy zespół zajmie się przygotowaniem gry RPG w realiach sci-fi.

Na czele stanęli byli członkowie BioWare. Szefem jest James Ohlen, który w poprzedniej firmie był dyrektorem kreatywnym i głównym projektantem - pracował nad Baldur's Gate, Dragon Age: Początek, Neverwinter Nights i Star Wars: Knights of the Old Republiic.

Na razie ujawniono tylko jedną grafikę koncepcyjną z projektu

Wiceprezesem i menedżerem generalnym Archetype Entertainment został zaś Chad Robertson, który do listopada ubiegłego roku odpowiadał za rozwój nastawionego na wieloosobową zabawę Anthem.

Na razie nie przedstawiono wielu szczegółów na temat debiutanckiego projektu ekipy. Wiadomo jednak, że tajemniczy tytuł jest „zmierzającą na kilka platform grą RPG, osadzoną w nowym uniwersum science-fiction”.

Jednym z szefów nowego studia jest współtwórca Anthem

Na stronie internetowej ekipy podkreślono, że produkcja skupi się na fabule. Deweloperzy wierzą bowiem, że „zawsze będzie miejsce” dla pozycji, które „umieszczają gracza w centrum epickiej i osobistej historii ze znaczącymi wyborami”. Ujawnione informacje sugerują, że całość może być wzorowana na serii Mass Effect.

Obecnie zlokalizowane w Teksasie studio poszukuje członków. Dostępne oferty pracy dotyczą między innymi dyrektora artystycznego, grafików postaci i lokacji, a także starszych projektantów rozgrywki oraz poziomów.

Źródło: Archetype Entertainment

Następnie: Wiedźmin - zbroje Nilfgaardu będą wyglądały "zupełnie inaczej" w sezonie 2

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze