Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Byłe szefostwo Blizzarda zakłada nowe studio

To ostatnio trend.

Weterani Activision Blizzard - Jennifer Oneal, J. Allen Brack oraz John Donham - łączą siły, by założyć nowe studio deweloperskie, pod nazwą Magic Soup Games. Celem jest tworzenie gier „AAA”, które są „dobre dla duszy”.

J. Allen Brack jeszcze do niedawna był prezesem Blizzarda. Odszedł w sierpniu 2021 roku w cieniu kontrowersji, które trawiły wtedy całe Activision. Rządowa organizacja California Department of Fair Employment and Housing w pozwie opisała wtedy wyniki dwuletniego śledztwa, zarzucając korporacji przeróżne formy nieodpowiedniego zachowania pracowników, głównie w stosunku do kobiet.

Wtedy na stanowisku zastąpiła go... właśnie Jennifer Oneal. Nie zagrzała jednak miejsca na dłużej, ponieważ już w listopadzie poinformowała, że odchodzi. Jak narzekała, mimo kierowniczej pozycji, była rzekomo marginalizowana i dyskryminowana, a także opłacana gorzej niż Michael Morhaime, drugi z szefów.

John Donham do końca września 2020 roku był szefem kadr w Blizzardzie, więc zapewne także widział sporo kontrowersji. Po odejściu ze słynnego studia przeszedł do Amazona, gdzie odpowiadał za rozwój działu gier.

Magiczna zupa

Teraz cała trójka łączy siły w Magic Soup Games. Szczegóły są skąpe, lecz mowa najwyraźniej o nieco bardziej „przyjaznych” projektach. „Aspirujemy do gotowania gier, które będą dobre dla duszy i sprawią, że poczujemy się świetnie, jak po misce dobrej zupy. Gry, w które wszyscy chcielibyśmy zagrać” - czytamy na oficjalnej stronie.

W ostatnich tygodniach opisaliśmy już dwa nowe studia od byłych pracowników Blizzarda. Okres zapowiedzi jest nieprzypadkowy - 20 marca startuje branżowa impreza Game Developers Conference, na którą początkujące firmy tego typu przybywają tłumnie, by szukać partnerów i inwestorów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze