Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bungie jest częścią Sony

Ogłoszona w styczniu transakcja została zakończona bez problemów.

Sony poinformowało, że zakończyło proces zakupu studia Bungie, odpowiedzialnego za Destiny czy - w przeszłości - za serię Halo. Proces przejęcia rozpoczął się w styczniu obecnego roku.

Jak wtedy informowano, kwota zakupu wyniosła 3,6 miliarda dolarów. Zasłużona firma pozostanie „niezależnym podmiotem”, funkcjonującym równolegle z Sony Interactive Entertainment. W maju transakcji przyglądała się Federalna Komisja Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych, zapowiadając „dogłębne” śledztwo. Jak widać, nie doszukano się problemów.

Interesujący może być fakt, że Bungie ma na koncie kooperację z większością najważniejszych wydawców, w przeszłości blisko współpracując nie tylko z Microsoftem (nad Halo), ale także z Activision Blizzard (nad Destiny). Co na to Nintendo?

„Z dumą oficjalnie dołączamy do wspaniałego zespołu PlayStation. Jesteśmy podekscytowani przyszłością firmy. Chcemy połączyć graczy na całym świecie, by mogli tworzyć przyjaźnie i kreować wspomnienia” - napisano na Twitterze. Jest też łacina: „Per Audacia ad Astra!” (przez ciernie do gwiazd).

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze