Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Budowniczowie w nowym zwiastunie Civilization 6

Zastąpią robotników.

Firma 2K Games udostępniła kolejny materiał wideo poświęcony strategii Civilization 6. Nagranie koncentruje się na budowniczych.

To rekrutowana w miastach nowa jednostka cywilna, której zadaniem będzie ulepszanie określonych pól, w tym farm i kopalni. Zastąpią więc znanych z wcześniejszych części cyklu robotników.

Zmiany nie będą jednak tylko kosmetyczne. O ile w poprzednich odsłonach serii prace nad ulepszeniami trwały kilka tur, o tyle w najnowszej mają powstawać natychmiast.

Z usług danego budowniczego skorzystać będzie można tylko trzy razy, po czym jednostka zostanie rozwiązana.

Twórcy podkreślają również, że same ulepszenia pozwolą odblokować premie technologiczne, przydatne w rozwoju kierowanej cywilizacji.

Warto przypomnieć, że jedna z nowości w szóstej części cyklu będzie możliwość łączenia oddziałów jednostek bojowych i wsparcia na jednym polu - choćby wojowników z osadnikami. Zrezygnowano natomiast z gromadzenia w jednym miejscu wielu armii.

Civilization 6 zadebiutuje 21 października na PC w polskiej i angielskiej - do wyboru - wersji językowej.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze