Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Budowanie miast w nowym materiale z Civilization 6

Plus: zwiastun o Amerykanach.

Firma 2K Games udostępniła dwa nowe materiały wideo poświęcone zapowiedzianej jakiś czas temu strategii Civilization 6.

Pierwsze nagranie koncentruje się na nowym systemie budowania miast. W przeciwieństwie do poprzednich części, będą mogły zajmować więcej pól na mapie.

Metropolie składać się mają z dwunastu typów dzielnic (między innymi przemysłowych, wojskowych, naukowych i handlowych), w których będzie można postawić określone rodzaje budynków.

Drugi film skupia się na jednej z kilku cywilizacji, które znajdą się w pełnej wersji gry - Amerykanach. Przywódcą frakcji będzie prezydent Theodore Roosevelt, który dysponuje umiejętnością skracającą czas potrzebny na zdobywanie „premii spuścizny ustroju”.

W nowej odsłonie serii twórcy zaimplementują różne bonusy przyspieszające technologiczny rozwój cywilizacji. By je zdobyć, wykorzystamy jednostki do eksploracji świata.

Nowością będzie też możliwość łączenia oddziałów jednostek bojowych i wsparcia na jednym polu - choćby wojowników z osadnikami. Zrezygnowano natomiast z gromadzenia w jednym miejscu wielu armii.

Civilization 6 zadebiutuje 21 października na PC w polskiej i angielskiej - do wyboru - wersji językowej.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze