Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Broken Pieces łączy elementy serii Syberia i Silent Hill

Z domieszką Alan Wake.

Broken Pieces to niezależny thriller psychologiczny, mogący pochwalić się ciekawymi inspiracjami. Tytuł oferuje przygodowe elementy rodem z Syberii, dodając do tego mroczną tajemnicę miasteczka, kamerę i ekwipunek rodem z Silent Hill oraz akcję w stylu Alan Wake.

Do tego „bardzo pozytywne” oceny na Steamie, gdzie jest też całkiem rozsądna cena - 72 zł do 16 września. Twórcy obiecują za to około 9-12 godzin rozgrywki, w toku której rozwikłamy tajemnicę nadmorskiej miejscowości Saint-Exil, która utknęła w latach 90.

Mieszkańcy gdzieś zniknęli, lecz na ulicach grasują cienie, które należy odstrzelić z pistoletu. Elise - główna bohaterka - szuka nie tylko zaginionego narzeczonego, ale rozwiązuje także tajemnicę mrocznego kultu, a w centrum intrygi góruje opuszczona latarnia morska.

Za tytuł odpowiadał mały, pięcioosobowy zespół z Francji. Deweloperzy postawili na ustalone ujęcia kamer, ale można też przełączać się na inne perspektywy. Do tego liczne zagadki logiczne do rozwiązania, zarządzanie ekwipunkiem, główne i poboczne zadania i starcia z bossami. Czego chcieć więcej?

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze