Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brak opcji zmiany kąta widzenia w Far Cry 4 na PC to oznaka pirackiej kopii

Ubisoft przygląda się innym błędom.

Producent Far Cry 4 potwierdził na Twitterze, że brak możliwości zmiany kąta widzenia (FOV) w Far Cry 4 na PC to oznaka pirackiej kopii gry.

Zakazana opcja

Wszystkie „legalne” egzemplarze otrzymują tę opcję za pośrednictwem premierowej aktualizacji, dostępnej od wczoraj. Wymagane jest połączenie z Internetem.

Brak możliwości zmiany kąta widzenia poirytował część graczy, którzy wyrażali swoje niezadowolenie w sieciach społecznościowych. Jak się okazuje, jednocześnie ujawniali, że pozyskali tytuł z mniej oficjalnych źródeł.

„Grałem trochę, ale nie mogę zdzierżyć kąta widzenia” - napisał jeden z użytkowników serwisu Reddit. „Nawet w plikach konfiguracyjnych nie mogę zmienić tego ustawienia.”

Ogólnie Far Cry 4 został ciepło przyjęty przez kupujących i uniknął większych problemów technicznych, które dotknęły Assassin's Creed Unity - wydane w tym samym okresie, lecz stworzone na innym silniku graficznym.

Pojawiają się doniesienia o trzech usterkach: awariach na PC związanych z niektórymi akcesoriami sprzętowymi, kłopotach z zapisami na PS3 i braku obiecywanych dodatków z zamówień przedpremierowych. Ubisoft obiecuje, że przygląda się sprawie i szykuje już drugą aktualizację.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze