Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brak Call of Duty w sklepach może nieodwracalnie zmienić rynek - uważa analityk

Przyśpieszy przejście na gry-usługi.

Dzisiejsze doniesienia na temat potencjalnego braku kolejnej odsłony Call of Duty w 2023 roku wywołały reakcje analityków. Jeden z nich uważa, że posunięcie może mieć duży wpływ na rynek gier.

Dyrektor Mat Piscatella z firmy badawczej NPD zauważył na Twitterze, że brak pudełek na półkach w kluczowym okresie świątecznym będzie problemem dla klasycznych sklepów, które bazują w głównej mierze właśnie na takich hitach dla masowego odbiorcy.

To byłby wielki cios dla sklepów fizycznych i dla całego segmentu gier premium - napisał.

Warzone jest przyszłością?

„Przyśpieszy także oddalanie się od premier klasy premium, gdzie klient wykłada pieniądze z góry za produkt, na rzecz tytułów wspieranych przez DLC i transakcje cyfrowe”.

Nie jestem pewien, czy takie przyśpieszenie transformacji da się później spowolnić - dodał Piscatella.

„Wydatki na subskrypcje już teraz rosną błyskawicznie, a powracający klienci dominują na konsolach. Te zmiany wywołałyby dalszy skok w obu tych trendach. Jeśli tak się stanie, reperkusje mogą być duże - zakończył analityk.

Przypomnijmy: agencja Bloomberg poinformowała nieoficjalnie, że przyszłoroczne Call of Duty zostanie opóźnione. Jeśli tak się stanie, 2023 będzie pierwszym od niemal dwóch dekad rokiem bez nowej, pełnoprawnej odsłony cyklu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze