Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bowser, Mega Man, Sonic w kolejnych zestawach figurek amiibo od Nintendo

Premiera na początku 2015 r.

Nintendo ogłosiło, jakie figurki znajdziemy w trzeciej i czwartej „partii” amiibo. Nowe modele trafią do sprzedaży w Japonii na początku przyszłego roku.

Trzeci zestaw - debiutujący 22 stycznia - to Bowser, Ike, King DeDeDe, Lucario, Meta Knight, Rosalina & Luma, Sheik i Toon Link. W lutym w sklepach pojawią się jeszcze Mega Man, Shulk i Sonic (dzięki, Gematsu).

Już wkrótce - 28 listopada - w Europie pojawi się pierwszy zestaw, a w nim Mario, Peach, Yoshi, Donkey Kong, Link, Fox, Samus, Wii Fit Trainer, Villager, Pikachu, Kirby i Marth.

Druga „fala” postaci to Zelda, Diddy Kong, Luigi, Little Mac, Pit i Captain Falcon, z premierą w grudniu. Cenę jednej figurki ustalono w Wielkiej Brytanii na 11 funtów (ok. 60 zł).

Modele posłużą nie tylko do upiększenia naszej półki, ale przydadzą się także w grach. Za pomocą specjalnych czytników będzie je można przenieść do Super Smash Bros. Wii U, Hyrule Warriors czy Mario Kart 8, a w przyszłości także do innych produkcji, również na 3DS.

Szef Nintendo - Shigeru Miyamoto - potwierdził podczas ostatniej rozmowy z inwestorami, że jego firma pracuje nad kartami z postaciami oraz nad mniejszymi i tańszymi figurkami amiibo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze