Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands - porównanie remastera z oryginałem

Znaczne różnice.

W tym tygodniu Gearbox Software wydało odświeżoną wersję pierwszej odsłony Borderlands. Kanał Arekkz Gaming opublikował film, w którym porównano ze sobą remaster z oryginałem sprzed lat.

W oczy rzucają się przede wszystkim tekstury w wyższej rozdzielczości, dzięki którym obraz w nowej edycji strzelanki wydaje się czystszy. Barwy są również mocniej nasycone, co w komiksowej oprawie graficznej jest szczególnie zauważalne.

To jednak nie wszystko, ponieważ twórcy odświeżonej wersji udoskonalili wygląd poszczególnych postaci. Deweloperzy zmodyfikowali też oświetlenie, także znacząco podnosząc jakość warstwy wizualnej.

Warto zaznaczyć, że zmiany graficzne nie są jedynymi wprowadzonymi do gry. Autorzy dodali na przykład znaną z nowszych odsłon cyklu mini-mapę oraz znaczniki celów na ekranie, co ułatwia poruszanie po Pandorze.

Pojawił się również tryb kooperacji na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech graczy (w oryginale można było grać tylko w dwie osoby), choć wyłącznie na konsolach. Do tego skórki dla prowadzonych postaci, złote skrzynie oraz specjalne klucze.

Pandorę zamieszkują zróżnicowani mutanci

Remaster oferuje nie tylko bazową strzelankę, ale i wszystkie DLC. Posiadacze pierwowzoru (zarówno w wersji standardowej, jak i GOTY) na Steamie otrzymali nowe wydanie za darmo. Co ważne, istnieje możliwość przeniesienia zapisów rozgrywki do odświeżonej produkcji.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze