Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands: Fantasy - wrażenia z Tiny Tina's Wonderlands

Graliśmy.

Tiny Tina's Wonderlands debiutuje 25 marca na PC i konsolach, a my mieliśmy już okazję przetestować specjalne demo, oferujące dostęp do dwóch klas - z sześciu, które znajdą się w pełnej wersji.

Ten spin-off serii Borderlands oferuje rozgrywkę, która natychmiast wyda się znajoma wszystkim fanom wspomnianego cyklu. Różnice w arsenale są w dużej mierze kosmetyczne, choć można też odczuć nieco inne „zachowanie” pocisków broni, które częściej przypominają strzały czy bełty z kuszy, opadając nieco szybciej niż typowe pociski karabinów i pistoletów maszynowych.

Podstawa rozgrywki to pokonywanie zastępów wrogów i zbieranie lootu. Jest też rozwój postaci, w formie tradycyjnego drzewka talentów, a także ulepszania atrybutów.

Nowością jest możliwość wieloklasowości - na początku przygody wybieramy jedną profesję, ale później pojawia się opcja połączenia jej z inną.

Cała przygoda jest tak naprawdę wizualizacją gry RPG, którą prowadzi Tiny Tina, znana fanom Borderlands. Pomiędzy misjami obserwujemy eksplorację na stole do gry, gdzie poruszamy się pionkiem. Komentarze narratorki - mistrzyni gry - słyszymy też regularnie podczas zadań.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze