Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 - Blood Drive: Carnivora, Big Donny, Pain, Terror, Agonizer 9000 (boss)

Misja główna, w której ratujemy Tannis.

Zadanie fabularne w Borderlands 3, które aktywuje się po ukończeniu misji o nazwie Cold as the Grave. Tym razem naszym celem będzie dotarcie do porwanej Tannis i uwolnienie jej.

Zacznij od rozmowy z Lilith, a następnie przenieś się do regionu The Droughts na planecie Pandora. Skorzystaj z auta i udaj się do Devil's Razor, gdzie zniszcz bramę (1) wjazdową. Udaj się do nowej lokacji i kontynuuj, aż dotrzesz do Vaughna, z którym porozmawiaj.

Wróć do auta i skieruj się do nowej lokacji - Splinterlands. Kontynuuj, aż do wielkiej, mechanicznej czasz, której wjedź na język (2). Jest to wjazd do festiwalu Carnivora. Użyj przycisku z prawej, żeby uruchomić taśmę. Niestety okaże się, że auto nie spodoba się właścicielowi i zostanie zniszczone.

Skorzystaj z pobliskiej stacji pojazdów, aby przywołać maszynę, którą pojedź do zaznaczonego na mapie Chop Shopa. Oczyść miejsce z przeciwników, dzięki czemu sprowokujesz do pojawienia się Big Danny'ego (3) razem z działem (4). Zniszcz je w pierwszej kolejności, a potem rozpraw się z szefem tego miejsca.

Po walce podnieś z ziemi klucz i udaj się do zabudowań. Otwór kluczem drzwi (5), po czym wejdź na górę i skorzystaj z konsoli. Opuścisz w ten sposób na ziemię pojazd o nazwie Golden Chariot. Zasiądź za kierownicą i wróć do Carnivory - tym razem auto przejdzie próbę, dzięki czemu dostaniesz się do środka.

Pościg za Carnivorą

Po dostaniu się do wnętrza przebijaj się przez kolejne lokacje wypełnione przeciwnikami. Co jakiś czas będziesz musiał uruchomić windę. Po dotarciu do końca okaże się, że Carnivora to ogromny pojazd, który zacznie uciekać bohaterowi.

Wejdź za kierownicę Golden Chariota i wyrusz w pościg. Jedź za Carnivorą, aż na czerwono zostaną zaznaczone trzy pojemniki (6) z paliwem. Zacznij je po kolei niszczyć. Kolejnym punktem będzie pozbycie się wszystkich mniejszych pojazdów wroga w okolicy.

Kiedy to nastąpi wjedź pod Carnivorę i zacznij ostrzeliwać część wału (7). Po jej zniszczeniu odeprzyj atak pojazdów, a na koniec zniszcz główny zbiornik paliwa w tylnej części pojazdu. Po uczynieniu tego będziesz mógł wejść na pokład Carnivory.

Walka z bossem - Agonizer 9000, Pain i Terror

Kiedy wejdziesz na pokład zacznij przedzierać się przez kolejne pomieszczenia, eliminując duże grupy wrogów.

W końcu dotrzesz do windy (8), którą aktywujesz którymkolwiek z trzech przycisków z prawej. Przygotuj się, bo za chwilę trafisz na arenę, gdzie dojdzie do walki z bossem.

Będzie nim mechaniczny Agonizer 9000 znajdujący się w centrum areny. Rywal będzie atakował na kilka sposób. Pierwszym z nich będą wystrzeliwane ostrza (9), przed którymi uciekaj na boki.

Bardzo często będzie też nagrzewał fragmenty areny (10) - uciekaj z nich, ponieważ po chwili dojdzie na nich do eksplozji.

Rywal będzie też próbował dosięgnąć bohatera swoim ostrzem (11). Wystarczy uciekać przed nim na boki. W późniejszej fazie walki Agonizer będzie objeżdżał ostrzem całą arenę, trzeba wtedy je przeskakiwać, aby nie otrzymać obrażeń.

W międzyczasie stale ostrzeliwuj przeciwnika. Jeśli chcesz zadawać mu większe obrażenia, to celuj w czerwone punkty (12), które znajdują się na jego klatce piersiowej, kroczu, w okolicy pachy oraz na zbiorniku z tyłu.

W dalszej fazie pojedynku rywal będzie atakował szybciej. Kiedy obniży głowę będziesz mógł również ostrzeliwać punkt na jego czaszce oraz oczy.

Kiedy Agonizer 9000 straci osłonę zostanie odsłonięty fioletowy rdzeń (13). Ostrzeliwuj go, ale uważaj przy tym na wypuszczaną przez rywala wiązkę energii, przed którą uciekaj.

Po pokonaniu bossa rozpraw się z Painem (14) oraz Terrorem (15), którzy wylecą na arenę. Na koniec podejdź do Tannis i porozmawiaj z nią, co zakończy misję.

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Cold as the Grave: Blackbarrel Cellars, Aurelia (boss), Graveward (boss)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze