Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bonaire to nowy projekt studia Rockstar - już zakazany w Australii

Związany z Red Dead Redemption 2?

Deweloperzy ze studia Rockstar pracują nad projektem o nazwie Bonaire - wynika z informacji ujawnionych przez australijską organizację zajmującą się klasyfikacją wiekową gier.

Agencja nie przyznała produkcji żadnej kategorii, co oznacza, że nie może ukazać się na terenie Australii. Jeżeli więc twórcy nie wprowadzą żadnych zmian, tajemnicza pozycja będzie zakazana w państwie kangurów.

Wpis z australijskiej agencji

Bonaire to nowy i jeszcze niezapowiedziany projekt studia Rockstar. Datowany na 19 lipca wpis poświęcony tytułowi w bazie australijskiej organizacji nie zawiera żadnych szczegółów na temat gry. Niektórzy podejrzewają jednak, że jest związana z Red Dead Redemption 2.

Uwaga - możliwe spoilery!

Spekulacje bazują na fakcie, że tytuł jest identyczny z nazwą jednej z wysp na Karaibach, a więc regionu, do którego gracze trafiają w piątym rozdziale opowieści wirtualnego westernu. Wycieczka jest jednorazowa, ale używając błędu można wrócić do obszaru

Niewykluczone więc, że powstaje dodatek, który skupiałby się właśnie na tropikalnych lokacjach z podstawowej wersji Red Dead Redemption 2. Nie jest jednak jasne, czy DLC przeznaczone byłoby do kampanii fabularnej, czy trybu Red Dead Online.

Co ciekawe, Bonaire nie zostało dotąd sklasyfikowane przez inne podobne agencje, w tym z Korei Południowej, Tajwanu oraz europejskie PEGI. Na razie odpowiedzialni za produkcję deweloperzy nie skomentowali doniesień.

Warto zaznaczyć, że tytuł jest jdrugim projektem studia Rockstar, którego sprzedaży zakazano na terenie Australii. W przeszłości taki sam los spotkał Manhunt, czyli grę, która słynie z brutalnego mordowania wrogów.

Źródło: Kotaku

Następnie: Anno 1800 za darmo do końca tygodnia

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze