Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bohaterowi Halo 5 towarzyszyć będzie oddział Blue Team

Master Chief „wyda rozkazy” kompanom.

W kampanii fabularnej Halo 5: Guardians głównemu bohaterowi będzie towarzyszyć oddział Blue Team - informuje serwis Game Informer.

W skład „niebieskich” wchodzi trójka Spartan - Linda, Fred i Kelly. To żołnierze znani fanom uniwersum Halo, pojawiali się w powieściach i komiksach. Nie są też obcy dla Master Chiefa, gdyż on sam był w przeszłości częścią oddziału.

Szczegóły dotyczące rozgrywki w kampanii ujawnione zostaną w ciągu najbliższych tygodni. Dziennikarze Game Informera zaznaczyli tylko, że bohater „wyda rozkazy” kompanom. To sugeruje, że w trakcie zabawy będziemy mogli wskazywać żołnierzom cele i wskazywać drogę.

Jak każda odsłona serii, Halo 5 również zaoferuje tryb kooperacji w kampanii. W nowej odsłonie, każdy gracz wcieli się w inną postać - w głównego bohatera i w członków Blue Team. Każdy będzie miał do dyspozycji inny zestaw uzbrojenia.

Historia skupi się na polowaniu porucznika Jamesona Locke'a na Master Chiefa, który zostanie uznany za dezertera. Lockowi także towarzyszyć będzie trójka żołnierzy - oddział Osiris (jednym z członków będzie znany między innymi z Halo 3: ODST marine Buck). W trakcie niektórych misji, gracze wcielą się właśnie w porucznika.

Halo 5: Guardians ukaże się 27 października na Xbox One.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Komentarze