Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bobby Kotick opuści Activision Blizzard? Może dostać ogromną odprawę

Zmiana szefa.

Szef Activision Blizzard - Bobby Kotick - najprawdopodobniej zrezygnuje z funkcji i opuści firmę po sfinalizowaniu procedury przejęcia przez Microsoft. Ten moment ma nastąpić najpóźniej w czerwcu 2023 roku.

Informacje pochodzą ze raportu dotyczącego sprawy, przygotowanego przez Wall Street Journal. Na zmianę prezesa w porozumieniu zdecydował się Microsoft i samo Activision Blizzard.

Brakuje oficjalnych informacji, ale taki bieg wydarzeń sugerowała już wczorajsza wypowiedź rzecznika prasowego Microsoftu, który stwierdził, że „Activision Blizzard będzie odpowiadać przed Philem Spencerem”, szefem działu Xbox w Microsofcie.

Tego nikt się nie spodziewał

Bobby Kotick to kontrowersyjna postać w branży gier, szczególnie w świetle dochodzenia, które wykazało liczne przypadki dyskryminacji, seksizmu i toksycznej atmosfery pracy w Activision Blizzard. Prezes miał wiedzieć o niewłaściwym traktowaniu pracowników.

Zgodnie z powyższym tweetem dziennikarza Alexa Calvina, jeżeli oficjalnym powodem odejścia Koticka będzie zmiana organu rządzącego firmą, otrzyma astronomiczną odprawę w wysokości niemal 293 milionów dolarów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze